Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Charitativní utkání předčilo očekávání

Olomouc – Hokejisté univerzitních Shields čtyři dny po Vánocích vyzvali v exhibičním utkání juniorský tým HC Olomouc. V zápase diváci viděli celkem deset gólů a olomoučtí junioři zvítězili 6:4. Výtěžek z celé akce se vyšplhal na parádních 43 570,- Kč. Tyto peníze poputují nadaci Šance, která úzce spolupracuje s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc.

Na charitativní utkání si poslední pátek v roce našlo cestu více než 500 diváků, kteří solidně zaplnili ochozy olomouckého zimního stadionu a částkou, kterou dali za dobrovolné vstupné, přispěli na dobrou věc. Na konečném výtěžku mají svůj podíl také příspěvky hráčů, peníze z prodaného občerstvení a dary olomouckých restaurací U červeného volka a Pod Limpou. Všem, kteří tuto akci jakoukoliv částkou podpořili, mockrát děkujeme!

Samotný zápas začal z obou stran spíše opatrně. Nikdo se nechtěl v exhibičním utkání zbytečně zranit. To hráčům před utkáním zdůrazňovali také trenéři. Hrál se však hokej a oba týmy chtěly uspět, takže v zápase bylo k vidění také několik tvrdších zákroků. Vše však probíhalo v duchu fair-play a bez zbytečných oplácení.

Úvodního slavnostního buly se ujal Zdeněk Smolík, dlouholetý trenér olomoucké mládeže. Začátek zápasu pak patřil spíše olomouckým juniorům, kteří se také díky brance Horkého ze třinácté minuty ujali vedení. Vyrovnat mohl na začátku druhé části hry Výkruta, ale jeho povedenou ránu ze samostatného úniku zastavila horní tyč. Poté začali zase úřadovat olomoučtí junioři, kteří toho natrénují v průběhu sezóny podstatně více, než hráči univerzitních Shields. Góly Davida Štefky a Josefa Podlahy znamenaly před poslední třetinou vedení 3:0 pro juniorský tým HC Olomouc.

Nejvíce gólů padlo v závěrečné části hry. Nejprve zvýšil olomoucké vedení po pěkné kombinaci juniorů Ministr. Poté se už střelecky probudili také Shields. V osmačtyřicáté minutě překonal brankáře Mokrého Libor Janků. O pár minut později si vzali olomoučtí mladíci po brance Davida Kalače zpátky čtyřgólové vedení. Do konce utkání už zbývalo pouhých pět minut, ale Shields nic nevzdávali a bojovali alespoň o zkorigování výsledku. V šestapadesáté minutě se prosadil Jakub Müller a minutu na to zase Pavel Skopal. Rázem tak byl rozdíl ve skóre pouhé dva góly. Univerzitní hokejisté tři minuty před koncem ještě cítili šanci na vyrovnání. Tu jim však sebralo vyloučení a následná nádherná rána z přesilovky od Davida Vosátka. Na konečných 4:6 z pohledu Shields poté upravil v poslední minutě Jan Kropáč.

Vánoční charitativní utkání se tak vydařilo na výbornou. Budeme se proto snažit udělat všechno, aby se podařilo podobnou akci uspořádat i příští rok.

Notice: Undefined variable: attr in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/templates/gallery.php on line 34

charitativní utkání, HC Olomouc, Hokej, nadace šance, olomouc, Univerzita Palackého