Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Hokejisté HC UP v odvetě vynulovali VUT Cavaliers Brno a zvítězili přesvědčivým rozdílem

Uničov – V 11. kole Univerzitní ligy ledního hokeje se proti sobě na ledě uničovského stadionu postavily týmy HC Univerzita Palackého a VUT Cavaliers Brno. V odvetě měli domácí jen jeden cíl, a to oplatit hráčům Brna porážku z dohrávky 4. kola, která se odehrála před dvěma týdny. To se jim podařilo, když brankář Molnár vychytal první nulu v sezóně a výběr olomouckých zvítězil 6:0.

HC Univerzita Palackého v Olomouci – VUT Cavaliers Brno 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Góly a asistence: 5. Janečko (Výkruta), 20. Skopal (Veselský, Rimmel), 24. Janošek (Hajšman, Kuchař), 37. Janků (Veselský, Hajšman), 47. Janečko (Janků, Kropáč), 48. Rimmel (Vaňo, Skopal)
Vyloučení: 12 – 15
HC Univerzita Palackého v Olomouci: Molnár – Smolka, Kuchař, Dubovči, Imrich, Janků, Veselský, Jiskra – Janošek, Janečko, Vaňo, Pakosta, Cach, Kropáč, Rimmel, Výkruta, Kerda, Hajšman, Lainka, Skopal, Mareček
VUT Cavaliers Brno: Bartošek (Antonín) – Malý F., Antal, Groma, Kučera, Cívka, Dobšák, Karpíšek, Imlauf – Vilímek, Gombarčík, Malý J., Malíř, Přibyl, Vávra, Stupka, Kmoníček, Hubáček, Sekanina

Hráči HC UP šli v úvodní periodě hned na začátku do oslabení, tým z Brna však žádnou výraznější šanci nevymyslel. Naopak o sobě dal vědět domácí Rimmel, který objel klec gólmana kavalírů a snažil se zakončovat. Navázal na něj svým pokusem i Mareček, před kterým se po dorážce odkryla prázdná brána, skórovat ale nedokázal. V 6. minutě betony Bartoška nezadržely puk vystřelený z mezikruží před brankovou čárou a Janečko tak otevřel stav utkání. Následně od modré pálil Janků a v přesilové hře se snažil prosadit opět Rimmel, na jeho střelu ale stačila brankářova lapačka. Po osobním souboji nastaly krušné chvíle domácímu Výkrutovi, který ledovou plochu opouštěl jen těžce a za asistence zdravotníka. Zbytek třetiny byl v režii Olomouce, kdy měl hostující gólman plné ruce práce nejenom když se Cavaliers zásluhou dvou vyloučených hráčů ocitli na ledě pouze ve třech. Toho však hokejisté celku Univerzity Palackého i přes konstantní tlak nedokázali využít a po tom, co Veselský nastřelil tyč, odcházeli hráči do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé třetině se po sedmi sekundách dokázal bleskově prosadit Skopal. Odpovědět se snažil střelou z bezprostřední blízkosti Stupka, ale neúspěšně. Domácí celek jasně diktoval tempo hry a nedělalo mu problém kombinovat v útočném pásmu. Rimmelova střela z levého kruhu skončila pouze v Bartoškových betonech, ovšem Janošek, který mířil ze stejné pozice, už byl přesnější a olomoučtí hokejisté tak vedli o tři góly. Následně se několik minut hrálo ve čtyřech na obou stranách. V polovině zápasu ujel obraně kavalírů Vaňo, jeho střelu ale zastavily betony gólmana. Do nadějné pozice se dostal i Mareček, přihrávka mu však nesedla. Po osobních soubojích zamířili na trestné lavice každého z celků dva hráči, na ledě se ale pokračovalo v plném počtu. Hostující se poté opět dostali do oslabení a početní převahu na jejím sklonku dokázal zužitkovat Janků, jehož hokejku v levém kruhu přesně našel svojí přihrávkou Veselský.

Opatrný začátek třetí třetiny naznačil, v jakém tempu se dohraje zbytek zápasu. Modrobílí sice měli více ze hry, nikam se však netlačili a k první výraznější střele se dostal až kapitán Hajšman. Před Bartoškem měl několik šancí i Cach a následně se k samostatnému úniku chystal Skopal, obrana hostujících byla ale tentokrát pozorná. Ve 47. minutě Janků přesně přihrál Janečkovi, který neomylně poslal puk za gólmanova záda. O několik sekund později zvyšoval na 6:0 Rimmel, jenž Bartoška prostřelil z mezikruží. Ten následně zamířil na střídačku a mezi tři tyče týmu z Brna se postavil Antonín. Skóre mohl zvýšit Janošek, kterému prozíravě nahrával Lainka, avšak svoji šanci nevyužil. Posledních deset minut zápasu byli hráči na obou stranách už značně neukáznění a dusná atmosféra vygradovala soubojem Kropáče s Gombarčíkem, kdy oba vyfasovali trest 5 minut + do konce utkání. Na ledě jim však nic neuniklo. Výběr olomoucké univerzity se snažil svůj náskok ještě navýšit, ale Antonína nepřekonal ani Vaňo střelou z bezprostřední blízkosti, ani Janků ranou od modré.

HC Univerzita Palackého v utkání potvrdila roli favorita a s Cavaliers si v odvetě na domácí půdě poradila. Další utkání celek z Hané odehraje ve středu 11. prosince proti zatím suverénnímu týmu HC Masaryk University, jemuž patří první místo v tabulce. Zápas se odehraje od 20 hodin.