Český hokej

Hokejisté Univerzity Palackého míří na led lídra soutěže z Brna

Dvanáctým kolem pokračuje Univerzitní liga ledního hokeje. Hned ve středu zavítají borci z Olomouce na led prvního celku tabulky, kterým je Masarykova Univerzita. Fanoušci se mohou těšit na velmi zajímavý duel, protože HC UP sídlí na třetím místě tabulky a na HC Masaryk University ztrácí pět bodů, na druhý tým tabulky Engineers Prague pak pouhé tři body.

Hráči reprezentující největší brněnskou univerzitu jsou zatím pro soupeře největší hrozbou, v první třetině hracího plánu prohráli jen dvakrát a na své konto si připsali 9 výher. To Hanáci si plný počet bodů připsali sedmkrát, naposledy v zápase minulého kola, kdy si s chutí zastříleli proti druhému z brněnských celků VUT Cavaliers a po závěrečné siréně svítilo konečných 6:0 pro Olomouc. To Masarykově Univerzitě poslední zápas nevyšel a v dohrávce podlehla týmu z Českých Budějovic poměrem 4:2.

Souboj to bude i na poli individuálním. Proti sobě nastoupí nejlepší střelec ligy, olomoucký Dominik Cach a Peter Bustin, lídr kanadského bodování. Diváci se tak ve středu 11. prosince od 20:00 můžou těšit na kvalitní utkání, které může zamíchat pořadím na čele tabulky.

TEXT: Miroslav Janošek

brno, HC Masaryk University, hc up, hc up olomouc, Hokej, masyrokova univerzita, olomouc, ullh, univerzitní liga, univerzitní liga ledního hokeje, UPOL

University Shields Olomouc, z. s.

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Starline photography & © Martin Horňan | web: rostanetek.cz