Hokejisté Univerzity Palackého vybojovali na Akademickém mistrovství ČR bronzové medaile

Slaný – Hokejistům University Shields Olomouc už sezóna Evropské univerzitní hokejové ligy skončila. Jádro týmu se však vydalo na začátku dubna bojovat o další univerzitní úspěchy na Akademické mistrovství České republiky. A je z toho velký úspěch. Reprezentanti Univerzity Palackého si totiž ze Slaného odvezli bronzové medaile.

Turnaj začal pro olomoucké studenty porážkou 0:2 proti týmu Ostravské univerzity. Šlo o kvalifikační utkání, které pro olomoucké znamenalo pouze následnou složitější cestu turnajem. Ve druhém zápase, který byl zároveň první ve skupině, narazili reprezentanti Olomouce na favorizovaný tým z brněnské Masarykovy Univerzity. S tímto soupeřem si poradili poměrem 4:0 a povzbuzeni výborným výsledkem vyzvali hokejisty z Vysoké školy chemicko-technické v Praze, kterým rovněž nastříleli čtyři branky a po vítězství 4:2 je čekal poslední zápas ve skupině, ze které už po dvou vítězstvích měli téměř jistý postup. V posledním utkání si hokejisté Univerzity Palackého vítězstvím 2:1 nad reprezentanty Západočeské univerzity v Plzni zajistili postup do play-off z prvního místa ve skupině.

Ve čtvrtfinále play-off na ně čekal tým České zemědělské univerzity z Prahy. V tomto zlomovém utkání pro následující působení v turnaji se olomoucký tým nevídaně semknul a obrovskou bojovností a odhodláním dojít si pro vítězství vydřel v prodloužení po výsledku 3:2 vytoužený postup do semifinále. Přes to se však bohužel až do finále nedostal. Porážka 0:2 proti týmu Jihočeské univerzity z Českých Budějovic znamenala účast v souboji dvou zklamaných týmů o konečné třetí místo. V něm olomoučtí reprezentanti narazili na zástupce Univerzity Hradce Králové. Tento zápas zvládli výsledkem 4:2 a nečekaný úspěch byl na světě. Hokejisté Univerzity Palackého pod vedením předsedy klubu Dominika Pudelky vybojovali na Akademickém mistrovství České republiky bronzové medaile a zasloužili se tak o dosavadní největší úspěch olomouckého univerzitního hokeje.

akademické mistrovství čr, Hokej, olomouc, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého, univerzita palackého v olomouci, UPOL