Přijetím u prezidentky Čaputové se mi dostalo velké pocty, říká mistr světa v hokejbale Horváth

Slovák Lukáš Horváth studuje na Univerzitě Palackého obor Tělesná výchova a sport a svoji alma mater reprezentuje i v Univerzitní lize ledního hokeje. Hokej ale není jediný sport, kterému se věnuje. Ve slovenské hokejbalové extralize nastupuje za tým Leaders Ružinov Bratislava a v minulém roce oblékl také reprezentační dres, kdy si spolu se slovenským výběrem došel až pro titul mistra světa v hokejbale.

V listopadu vás se slovenskou hokejbalovou reprezentací přijala prezidentka Zuzana Čaputová. Co pro tebe přijetí v prezidentském paláci znamená?
Samozřejmě mě to těší, dostalo se mi tím velké pocty a byla to také skvělá zkušenost.

V anketě Športovna osobnosť Košíc ses umístil v TOP 10 za rok 2019. V této kategorii s tebou převzal ocenění například také Erik Černák, který nastupuje v NHL za tým Tampa Bay Lightning. Jak ses o nominaci dozvěděl? Překvapilo tě to?
Nominace mě rozhodně překvapila a zároveň potěšila. Oznámeno mi to bylo přes SMS a samotná pozvánka mi byla následně poslána poštou.

Máš medaili a ocenění někde vystavené?
Samozřejmě doma v pokoji v Košicích mají všechny trofeje a medaile své čestné místo.

Na který moment ze své sportovní kariéry vzpomínáš nejraděj?
Myslím si, že je to strašně subjektivní. Teda alespoň pro mě, protože člověk si nejlíp vzpomíná na ty momenty, které se odehrály v nejbližší minulosti a tím je pro mě mistrovství světa v hokejbale.

Kvůli poranění páteře jsi velkou část sezóny v univerzitní lize vynechal. Už jsi v pořádku?
Už je to v cajku. Sezónu jsem dohrál s klukama, ale mrzí mě, že se zkrátila a nemohli jsem spolu s týmem zabojovat v play-off.

V dresu HC UP jsi odehrál jenom pět zápasů, ale i tak jsi sezónu prožíval spolu se svými spoluhráči, které jsi často povzbuzoval z tribuny. Jak se ti premiérový ročník ULLH líbil?
Je to nadějný projekt s obrovskou perspektivou do budoucna. Moc tomu fandím a lize přeju, aby se úroveň rok od roku zvedala.

Uvidí tě fanoušci olomouckého univerzitního týmu na ledě i příští rok?
Jestli to okolnosti dovolí, tak si dres olomouckého hokejového univerzitního týmu moc rád obléknu.

Jak v době pandemie a nouzového stavu trávíš všechen svůj volný čas?
Buď jsem na bytě v Olomouci, kde hraju FIFU, nebo trávím čas u své přítelkyně.

TEXT: Vendula Holková
FOTO: Daniel Klement / Archiv L. Horvátha

hc up, hc up olomouc, hc upol, Hokej, hokejbal, lukas horvath, unvierzita palackeho, UPOL