Pro dobrou věc! University Shields Olomouc a HC Olomouc pořádají vánoční charitativní zápas

Vánoční svátky jsou za dveřmi. Za pár dní spíš vykopnou dveře a právě i na konci roku myslí olomoučtí hokejisté nejen na populární hru mezi mantinely, ale také na ty, kteří neměli v životě tolik štěstí. Letos se hráči University Shields Olomouc ve spolupráci s hokejisty HC Olomouc rozhodli podpořit ty nejmenší. V pátek 28. prosince proto uspořádají vánoční charitativní utkání, jehož výtěžek poputuje na konto nadace Šance, která úzce spolupracuje s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc.

Zřejmě každý si uvědomuje, že zřejmě tou nejvzácnější věcí v životě, je zdraví. Ani hokejisté nejsou výjimkou. I proto letos spojily síly dva olomoucké kluby, aby podpořily dobrou věc. University Shields Olomouc a HC Olomouc uspořádají charitativní utkání na podporu Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a nadace Šance.

V pátek 28. prosince od 17:00 tak bude led stařičkého zimního stadionu v Olomouci znovu patřit hokeji. Jen pár dní po vánočních svátcích proti sobě nastoupí hráči University Shields Olomouc a junioři HC Olomouc. V přátelském utkání tentokrát nepůjde o body, ale o to, pomoci dětem.

Výtěžek z dobrovolného vstupného a sbírky mezi hráči a realizačními týmy obou klubů poputuje na konto nadace Šance, tedy nadace, která úzce spolupracuje s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc. Celé utkání se ponese v duchu motta „PRO DOBROU VĚC“ a šanci přispět právě k dobré věci tak budou mít všichni návštěvníci zápasu.

Zápas podpořila řada sponzorů. Návštěvníci se tak mohou těšit na tradiční přestávkovou soutěž o ceny od firmy BPS Mobil nebo soutěž, která bude probíhat na sociálních sítích. Fanoušci, kteří se vyfotí s olomouckým maskotem Kokrhélem a svou fotku vloží na Instagram pod hashtagem #dvakluby_jednomesto, budou mít šanci soutěžit o dárkový balíček od Divadla Tramtarie.

Svou účast na utkání přislíbili i někteří z hráčů A týmu, kteří uspořádají autogramiádu. Těšit se tak můžete na Viléma Buriana, Davida Ostřížka, Jana Lukáše, Davida Škůrka, Jana Jaroměřského nebo Jana Knotka. Kromě hráčů A týmu se ale představí i nejmenší hokejisté. Ti vjedou na led v jedné z přestávek. Chybět nebude ani slavnostní buly. Toho se ujme osobnost olomouckého hokeje, Richard Brančík a rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A., Ph.D.

Chybět nebude ani hokejová tombola. Vstupenky, které návštěvníci obdrží při příchodu, jsou slosovatelné. Ti, kteří budou mít štěstí, se mohou těšit na ceny od firmy Doller, olomouckého Aquaparku, SK Sigma Olomouc, HC Olomouc, Laser areny, ZOO Olomouc, UP Pointu či Decathlonu. O občerstvení se během zápasu postará kavárna Kafe jak lusk nebo pivovar Chomout.

charitativní zápas, dvakluby_jednomesto, HC Olomouc, HCO, pro dobrou věc, shields, University Shields Olomouc, USO