Prostějovské Rebelky si zatrénovaly pod dohledem Shields

PROSTĚJOV – O zajímavou spolupráci se postaralo několik hráčů University Shields Olomouc. Ti se vydali do Prostějova, kde se zapojili do tréninku tamního ženského hokejového týmu HC Rebelky Prostějov.

Tento nápad společného tréninku vznikl na základě skutečnosti, že Rebelkám pomáhá hlavní trenér Shields Radim Zbránek, který se k týmu připojil poměrně nedávno a vytvořil tak trenérské duo s Davidem Krejčím. „S Radimem si vyhovíme, je do hokeje zapálený stejně jako já, takže je to v pohodě,“ vyjádřil se k trenérské kooperaci Krejčí.

Ačkoliv trénink v prostějovském zimním stadionu trval hodinu, byl pro hráčky velmi rozmanitý. Trenéři na kluzišti vytvořili pět stanovišť, na kterých se hráčky pod vedením zástupců Shields střídaly. Jednotlivá stanoviště zahrnovala techniku bruslení, přihrávky se závažím, práci s hokejkou, souboj o puk s následným zakončením a střelbu samotnou.

Na posledních dvou stanovištích působily i prostějovské gólmanky, kterým radil brankář Shields Martin Molnár: „Zkušenost s holkami byla úžasná, snažily se a určitě do toho daly všechno. Na to, že měly poprvé trénink s kluky, tak jim to vcelku šlo.“

Na samotných hráčkách bylo vidět nadšení ze zajímavého tréninku, po kterém nám sdělila své pocity i kapitánka Rebelek Jana Zeilonková: „Myslím, že můžu mluvit za všechny holky, když řeknu, že to byl super nápad domluvit spolupráci s univerzitním týmem. Trénink se nám všem velice líbil.“

V závěru proběhlo společné focení. Všichni zúčastnění zajisté věří, že tento trénink nebyla první ani poslední společná akce obou týmů a že se spolupráce bude do budoucna prohlubovat.

Martin Michálek