Shields uspěli proti Budapešti

Uničov – Po více jak čtrnáctidenní zápasové pauze nastoupili olomoučtí univerzitní hokejisté na domácím ledě proti celku z Budapešti. Maďarský tým nezažívá zrovna povedenou sezónu. A nedělní klání na tom nic nezměnilo. Shields rozhodli zápas už v první třetině, zapsali do tabulky tři body a přetrhli sérii porážek. 

University Shields Olomouc – Hokiklub Budapešť 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly a asistence:
3. Janečko (Šmída, Müller), 8. Kerda, 10. Vaňo (Skopal, Horváth), 31. Kerda (Výkruta), 34. Müller (Svozílek) – 45. Szopos (Tanka)
Rozhodčí:
Cik – Burda, Sedlák
Vyloučení:
7 – 9
University Shields Olomouc:
Ovčaři – Lainka, Svozílek, Křesala, Kropáč (C), Smolka, Klauda – Kerda, Janečko, Vaňo (A), Blahunek, Skopal (A), Siegel, Výkruta, Horváth, Müller, Šmída
Hokiklub Budapest:
Zaka (Gadácsi) – Bán, Baranyai, Fazakas, Halászik, Kaiser, Sándorffy – Körösi, Fekete (A), Vajda (C), Gyurgyev, Szopos (A), Tanka, Rull, Jászai, Szabó, Soós, Papp, Szécsi   

K dalšímu zápasu Evropské univerzitní hokejové ligy nastoupil olomoucký tým vedený trenérem Zbránkem se dvěma novými tvářemi v sestavě. Obranu vyztužili Oldřich Klauda s Petrem Smolkou. A premiéra se jim povedla na jedničku.

O svém vítězství rozhodli hokejisté z Univerzity Palackého už v první třetině. Ve třetí minutě dorazil Janečko nahození Šmídy z rohu kluziště a poslal olomoucké do vedení. Chvíli na to se mohla prosadit také jedna z nových tváří sestavy. Klauda se ocitl ve výborné střelecké pozici, ale maďarský brankář ho vychytal. V osmé minutě se Shields prosadili podruhé. Kerdu fauloval před brankou Fazakas a rozhodčí nařídil trestné střílení. Olomoucký útočník jej proměnil s grácií. Povedeným zakončením pod horní tyčku zvýšil na 2:0. Třetí gól Shields přidali ve své první přesilové hře zápasu. Na konci pěkné kombinace Horvátha se Skopalem byl Vaňo, který se v zakončení nemýlil, a olomoučtí hokejisté vedli po úvodních deseti minutách hry už o tři góly. Klub z Budapešti se do velkých šancí moc nedostával. Tu největší v úvodní třetině zlikvidoval obránce Petr Lainka, který v oslabení pohotově skočil před prázdnou bránou do střely a zastoupil tak přesouvajícího se Ovčařiho.

Také druhou část utkání opanovali Shields. V další přesilové hře se prosadil Kerda, pro kterého to byl druhý gól dne a zvýšil tak už na 4:0. Celek z hlavního maďarského města poté dostal dobrou šanci na snížení, když ujíždějícího Jászaie zastavilo před brankou až podražení Martina Křesaly a sudí Cik nařídil trestné střílení. Olomoucký brankář Ovčaři ale nájezd zlikvidoval a nadále držel čisté konto. Pár vteřin na to se potvrdilo staré pravidlo „nedáš – dostaneš.“ Útočník Shields Jakub Müller našlápl do samostatné akce, ze které zvýšil už na 5:0. Za tohoto stavu se také šlo do kabin.

V poslední části hry moc šancí k vidění nebylo. Olomouc bránila pohodlné vedení a tým z Budapeště se snažil alespoň o čestný úspěch. Ten přišel v pětačtyřicáté minutě utkání, když se z přesilovky trefil po celý zápas velice aktivní Szopos a Ovčaři tak přišel o čisté konto. Víc už ale Maďaři nestihli. Zápas za stavu 5:1 dospěl až do závěrečné sirény. Shields tak po šesti porážkách v řadě opět okusili pocit vítězství.

 

FOTO: Alena Zapletalová

euha, EUHL, Hokej, shields, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého, univerzita palackého v olomouci, UPOL

#hcupolomouc

Adresa sídla:

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Adresa zimního stadionu:

Zimní stadion Uničov
Pionýrů 1187
783 91 Uničov

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz