Souboj o čelo tabulky. Na led HC UP přijíždí současný lídr HC Masaryk University

Podruhé v letošní sezóně vyjedou hokejisté HC Univerzity Palackého v Olomouci na svůj domácí led. Tentokrát to navíc bude poněkud pikantní zápas – vyzyvatelem je totiž moravský rival HC Masaryk University. Oba týmy se pohybují ve vrchních patrech tabulky, a tak se dá očekávat pořádná hokejová bitva. Zápas začíná v pondělí 21. 10. od 20 hodin na Zimním stadionu v Uničově.

HC Masaryk University je momentálně na čele tabulky ULLH. Po čtyřech zápasech má na svém kontě 10 bodů za tři výhry a jednu prohru. Brňanům se sice nepovedl vstup do sezóny, na domácím ledě totiž trochu smolně podlehli VUT Cavaliers 2:3 v samostatných nájezdech. Pak už ale Medvědi jen vyhrávali. Zatím poslední výhru si HC MU připsal na domácím ledě proti Black Dogs Budweis poměrem 4:1. České Budějovice sice dlouho vzdorovaly útočné síle domácích – celkový poměr střel byl 48:14! –, kterým byly až do třetí třetiny na dostřel. Ve třetí třetině ale hokejisté HC Masaryk University rozhodli 2 góly o tom, že 3 body zůstanou v Brně.

Olomouc by si měla dávat pozor zejména na útočnou sílu soupeře. HC Masaryk University na svého protivníka vyšle v průměru 41,5 střel za zápas, pilnějšími střelci už jsou jen Engineers Prague. Brňané se mohou pochlubit také druhým nejlepším využitím přesilovek, a to 26,09 %. Obrana HC MU se však v porovnání s útočnými silami nenechává zahanbit, svým soupeřům totiž za zápas povolí vystřelit pouze 24,5 střel – to je nejméně z celé ligy. Slabší stránkou svěřenců trenéra Josefa Nováka je disciplína, se 76 trestnými minutami jsou druhým nejvylučovanějším týmem soutěže.

Individuálním statistikám pak vévodí Peter Bustin, který je se 7 body (3+4) zároveň lídrem kanadského bodování ULLH. Do první desítky bodování ligy se vešel také jeho kolega z útoku Martin Biolek (1+3). V brankovišti týmu se zatím vystřídali hned tři maskovaní muži, Nir Shmuel Tichon (úspěšnost zákroků 96,67 %) a Pavel Golasowski (95,83 %) mají na svém kontě po jednom zápase, David Holub (93,02) si připsal už dva starty.

 

HC Univerzita Palackého v Olomouci vs. HC Masaryk University

Postavení v tabulce                                        3. (9)                                                    1. (10)
Využití přesilovek                                           18.75 %                                               26.09 %
Ubráněná oslabení                                         94.44 %                                               85.71 %
Nejlepší střelec                                                Petr Mareček (3)                             Peter Bustin (4)
Nejvíce bodů                                                    Petr Mareček (3+0)                        Peter Bustin 7 (3+4)
Úspěšnost zákroků                                        Ondřej Horváth (95,24)                 Nir Shmuel Tichon (96,67 %)

 

TEXT: Kristýna Nováková

brno, hc up, Hokej, masaryk university, masarykova, olomouc, ullh, Univerzita Palackého, univerzitní liga, univerzitní liga ledního hokeje

#hcupolomouc

Adresa sídla:

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Adresa zimního stadionu:

Zimní stadion Uničov
Pionýrů 1187
783 91 Uničov

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz