Souboj o čelo tabulky. Na led HC UP přijíždí současný lídr HC Masaryk University

Podruhé v letošní sezóně vyjedou hokejisté HC Univerzity Palackého v Olomouci na svůj domácí led. Tentokrát to navíc bude poněkud pikantní zápas – vyzyvatelem je totiž moravský rival HC Masaryk University. Oba týmy se pohybují ve vrchních patrech tabulky, a tak se dá očekávat pořádná hokejová bitva. Zápas začíná v pondělí 21. 10. od 20 hodin na Zimním stadionu v Uničově.

HC Masaryk University je momentálně na čele tabulky ULLH. Po čtyřech zápasech má na svém kontě 10 bodů za tři výhry a jednu prohru. Brňanům se sice nepovedl vstup do sezóny, na domácím ledě totiž trochu smolně podlehli VUT Cavaliers 2:3 v samostatných nájezdech. Pak už ale Medvědi jen vyhrávali. Zatím poslední výhru si HC MU připsal na domácím ledě proti Black Dogs Budweis poměrem 4:1. České Budějovice sice dlouho vzdorovaly útočné síle domácích – celkový poměr střel byl 48:14! –, kterým byly až do třetí třetiny na dostřel. Ve třetí třetině ale hokejisté HC Masaryk University rozhodli 2 góly o tom, že 3 body zůstanou v Brně.

Olomouc by si měla dávat pozor zejména na útočnou sílu soupeře. HC Masaryk University na svého protivníka vyšle v průměru 41,5 střel za zápas, pilnějšími střelci už jsou jen Engineers Prague. Brňané se mohou pochlubit také druhým nejlepším využitím přesilovek, a to 26,09 %. Obrana HC MU se však v porovnání s útočnými silami nenechává zahanbit, svým soupeřům totiž za zápas povolí vystřelit pouze 24,5 střel – to je nejméně z celé ligy. Slabší stránkou svěřenců trenéra Josefa Nováka je disciplína, se 76 trestnými minutami jsou druhým nejvylučovanějším týmem soutěže.

Individuálním statistikám pak vévodí Peter Bustin, který je se 7 body (3+4) zároveň lídrem kanadského bodování ULLH. Do první desítky bodování ligy se vešel také jeho kolega z útoku Martin Biolek (1+3). V brankovišti týmu se zatím vystřídali hned tři maskovaní muži, Nir Shmuel Tichon (úspěšnost zákroků 96,67 %) a Pavel Golasowski (95,83 %) mají na svém kontě po jednom zápase, David Holub (93,02) si připsal už dva starty.

HC Univerzita Palackého v Olomouci vs. HC Masaryk University

Postavení v tabulce                                        3. (9)                                                    1. (10)
Využití přesilovek                                           18.75 %                                               26.09 %
Ubráněná oslabení                                         94.44 %                                               85.71 %