Výrazně oslabení Shields bojovali, v odvetě ale na úřadující mistry nestačili

BÁNSKÁ BYSTRICA – Do Bánské Bystrice se vydala jen hrstka hráčů. Téměř by se dalo říci hrstka statečných. Dva brankáři a třináct hráčů do pole dlouho vzdorovalo převaze úřadujících mistrů, zatímco ale Bánské Bystrici se dařilo, olomoucké hokejisty zradila koncovka. Ještě po dvou třetinách sice prohrávali jen o čtyři branky, v té třetí však Shields došly síly a nakonec se museli smířit s krutou porážkou.

UMB Banská Bystrica – University Shields Olomouc 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)

Góly a asistence: 1. Kadlečík (Adamčík, Kamzík), 13. Studený (Kamzík, Adamčík), 21. Tatar (Novodomec, Kandra), 23. Tenkel (Jendrol), 44. Mendel (Kandra), 44. Kamzík (Seliga, Vydurek), 46. Novodomec (Tatar, Kandra), 57. Novodomec (Mendel, Kandra), 60. Novodomec

Rozhodčí:
Štefík – Jakubec, Kováčik.
Vyloučení: 9 – 8, navíc Hascič 10 min. [NESP], Pernický 10 min. [NESP]

University Shields Olomouc: Horváth O. (od 40. Molnár) – Paleš, Humplík, Pernický, Lainka – Horváth L., Siegel, Janošek (C), Výkruta, Kerda, Skopal, Hajšman, Müller.

UMB Banská Bystrica: Korytár (Martinec) – Kadlečík, Jendrol, Kacha, Kamzík, Žáčik, Kandra, Studený, Koch – Vydurek, Seliga, Tatar, Adamčík, Hasciš, Primus, Sapar, Novodomec, Tenkel, Janák, Mendel.

Už v sedmé minutě pomohlo Bánské Bystrici k první brance trochu štěstí, když po střele Romana Kadlečíka vypadl hostujícímu brankáři puk z lapačky. O pět minut později vedli domácí už o dva góly, když se síť podařilo rozvlnit Miloši Studenému. Shields pak dlouho hledali cestu před branku slovenského strážce svatyně, z třetí přesné střely se ale radoval slovenský výběr, když Horvátha překonal Jakub Tatar.

Nepovedený začátek druhé třetiny podtrhl čtvrtý gól, to když se přesně mezi tři tyče olomoucké svatyně trefil Maroš Tenkel. Hra se pak na dlouho hodně vyrovnala a snížit náskok domácích mohl Dušan Kerda, ten ale zblízka na dobře chytajícího Korytára vyzrát nedokázal.

Ve vlastním oslabení pak ujel domácí obraně kapitán Miroslav Janošek, ani on si ale střelou z bekhendu na Korytára nepřišel. O chvíli později se navíc z další branky radovali domácí, když už Molnára překonal Robert Mendel. Jen o pár vteřin později se skóre na světelné tabuli měnilo znovu. Tentokrát přesně mezi tři tyče nasměroval puk Matúš Kamzík.

Ani tentokrát začátek třetiny Shields nepřál, a tak se během prvních šesti minut závěrečné dvacetiminutovky rozvlnila síť za Molnárem po střele Richarda Novodomce potřetí. Výrazně oslabení olomoučtí hokejisté pak znovu zabrali a před Korytárem pak podruhé zahrozil Kerda, slovenský brankář mu ale skórovat nedovolil.

Necelé čtyři minuty před koncem utkání se pod už osmou branku Bánské Bystrice podepsal znovu Richard Novodomec. Definitivní tečku za zápasem pak jen pár vteřin před závěrečnou sirénou udělal opět aktivní Richard Novodomec, který tak zkompletoval hattrick.

#hcupolomouc

Adresa sídla:

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Adresa zimního stadionu:

Zimní stadion Uničov
Pionýrů 1187
783 91 Uničov

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz