Z Trenčína se Shields vrátili s bodem, teď je čeká Plzeň

Trenčín – University Shields Olomouc v úterý na ledě Gladiators Trenčín odehráli druhý zápas proti slovenskému týmu v řadě. Po domácím vítězství proti Banské Bystrici tentokrát přivezli od sousedů cenný bod do tabulky po prohře v prodloužení. V neděli se vrací na domácí led do Uničova, kde vyzvou plzeňské Akademiky.

Hráči Shields se v úterý vydali ke druhému venkovnímu utkání sezóny. Po čtrnáct dní staré porážce 2:9 z Plzně si chtěli napravit reputaci na ledě silného Trenčína. A tamní Gladiators byli v zápase podle papírových předpokladů lepším týmem. K bodu za remízu v základní hrací době dotáhl Shields hlavně výborný brankář Ovčaři, na kterého letělo za zápas přes šedesát střeleckých pokusů z hokejek domácích hráčů.

V první třetině utkání Gladiators téměř vůbec nepouštěli Shields do útočného pásma, zatímco na branku olomouckých se hrnul jeden útok za druhým. Skóre zápasu otevřel ve třinácté minutě Kopecký a Trenčín vedl 1:0. Další gól přidali Gladiators na začátku druhé třetiny, když se v přesilové hře prosadil Habšuda – 2:0. Na tuto trefu Shields dokázali zareagovat gólem Pavla Skopala ze třiatřicáté minuty – 2:1. Olomoucký tým od začátku až do konce srážela dolů častá vyloučení. Během zápasu stihli nasbírat hned třináct dvouminutových trestů. Ale paradoxně právě v oslabení dokázali Shields dvakrát vyrovnat. Nejproduktivnější olomoucký hráč letošní sezóny Dominik Hajšman si splnil čtvrtou brankou v sezóně svůj průměr jednoho gólu na zápas a bylo to 2:2. V padesáté minutě si vzali domácí ještě jednou vedení zpátky. Tvrdou ránou se v přesilovce prosadil Staňo – 3:2. O pět minut později ale Pavel Skopal svým druhým gólem večera potrestal chybu trenčínského brankáře a srovnal na 3:3. Zápas tak nakonec dospěl za vyrovnaného stavu až do prodloužení. V něm rozhodl o bodu navíc pro domácí Suzakov. Gladiators Trenčín tak porazili University Shields Olomouc 4:3 po prodloužení.

V neděli proti Plzni

Další zápas odehrají olomoučtí vysokoškoláci už tuto neděli. Do Uničova přijede soupeř, kterého má většina hráčů ještě v živé paměti. Plzeňští Akademici před čtrnácti dny deklasovali Shields vysoko 9:2. To se však hrálo v Čechách. Nyní se bude hrát na ledě olomouckých, kteří mají na domácím kluzišti po dvou zápasech stoprocentní bilanci. Do nedělního klání za Shields nenastoupí Jan Matuška, kterého čeká operace vazů v koleně. Akademiky čeká tento víkend dvojzápas. Čtyřiadvacet hodin před úvodním buly v Uničově nastoupí k zápasu v Ostravě. Zda to pro ně bude výhodou nebo nevýhodou se dozvíme až v neděli po zápase. Utkání mezi University Shields Olomouc a Academics Pilsen na zimním stadionu v Uničově začíná v 17 hodin.

EUHL, Hokej, shields, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého

#hcupolomouc

Adresa sídla:

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Adresa zimního stadionu:

Zimní stadion Uničov
Pionýrů 1187
783 91 Uničov

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz