Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Členové HC UP také letos darovali krev

Olomouc – Univerzitní hokejový tým se snaží jak na ledě, tak mimo něj. Kromě již tradiční podpory listopadové akce Movember, šli letos stejně jako v minulých letech hráči a členové realizačního týmu darovat svou krev do olomoucké fakultní nemocnice.

Polovina zúčastněných už měla s darováním krve zkušenosti. Jedním z nich byl také předseda klubu Dominik Pudelka, který byl darovat krev s dalšími členy týmu i v minulých letech. Pro některé ze zúčastněných to však byla první podobná zkušenost v životě. To platilo i pro Ondřeje Imricha.Bylo to poprvé. Pocity jsou super a taky to krásně odsejpalo. Hrozně příjemný personál. Nádherná péče o pacienty, jídlo, přístup a vše okolo. Určitě půjdu zas,“  hodnotil dvacetiletý obránce. Dalším premiantem darování krve byl Mikuláš Rimmel. „Na darování  jsem byl poprvé. Byl jsem trochu nervózní, ještě když mi Smolič (Petr Smolka) řekl, že minulý rok dvakrát omdlel (smích). Ale všechno bylo v pohodě. Personál k nám byl vstřícný a příjemný. Všechno nám dopodrobna vysvětlili. Po odběru jsme se ještě dobře najedli, panovala dobra nálada a myslím si, že jsme si to společně všichni užili a ještě k tomu šlo o dobrou věc. Takže super,“ popsal své pocity hráč, který má mimo jiné zkušenosti také ze zámořské Wester Hockey League. 
 
 
Po samotných odběrech se dárci přesunuli do bufetu, kde se navíc dozvěděli od personálu nemocnice zajímavé a velice poučné informace o tom, jak to vlastně na transfúzním oddělení nemocnice funguje, kde se krev skladuje, jak funguje potrubní nemocniční pošta a podobně. Poté se všichni přesunuli do kanceláře, kde noví dárci dostali kapičku krve a poukaz na hru Laser game v Olomouci. „Po celou dobu panovala opravdu výborná a veselá nálada, takže já jsem si své první darování krve užil a jsem velmi rád, že jsem mohl hrdě nést dres HC UP a být součástí této akce,“ zhodnotil svou účast fotograf Daniel Klement.
 
Doufáme, že tato akce motivuje k darování krve také některé z vás, našich fanoušků. Může to totiž být dobrý skutek, který někomu zachrání život. A to se počítá.
 
 
TEXT: Lukáš Sedlačík
 
 
 

darovani krve, fnol, hc up, hc up olomouc, Hokej, olomouc, univerzitní hokej

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz