Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Gólové hody a šestibrankový obrat. Hokejisté HC UP zdolali BO Ostrava Vítkovice Steel i podruhé v sezoně

Uničov – Na uničovském stadionu se v 8. kole Univerzitní ligy ledního hokeje děly velké věci. V den svátku svatého Martina proti sobě nastoupily týmy HC Univerzita Palackého v Olomouci a BO Ostrava Vítkovice Steel, v jejichž přestřelce padlo celkem patnáct gólů. Ačkoliv se téměř dvě dějství odehrála v režii hostujícího celku, domácí předvedli velký obrat a z hokejek zaskočených Ostraváků si výhrou 9:6 uloupili všechny tři body do tabulky.

HC Univerzita Palackého v Olomouci – BO Ostrava Vítkovice Steel 9:6 (1:3, 2:2, 6:1)
Góly a asistence: 9. Rimmel (Pěcha), 32. Müller (Kropáč, Veselský), 33. Kerda (Pěcha, Síkora), 44. Hajšman (Skopal), 52. Cach (Mareček, Veselský), 52. Müller (Síkora, Kropáč), 53. Hajšman (Kuchař, Skopal), 58. Cach (Mareček, Dubovčí), 60. Dubovčí – 4. Gelnar (Kovalski, Dvořák), 8. Kropka (Richtár, Adamczyk), 10. Fejko (Kovalski, Gelnar), 24. Smrčka (Dvořák, Veselý), 27. Moravčík (Plášek), 43. Fejko (Kovalski)
Vyloučení: 4:3
HC Univerzita Palackého v Olomouci: Molnár – Smolka, Svozílek, Síkora, Kuchař, Dubovčí, Imrich, Veselský – Kerda, Müller, Cach, Rimmel, Kropáč, Lainka, Vaňo, Skopal, Pěcha, Výkruta, Janošek, Hajšman, Mareček
BO Ostrava Vítkovice Steel: Lamla (Vedra) – Dvořák, Hranoš, Baca, Szturc, Kropka, Gřesík, Hudec – Kovalski, Prepsl, Moravčík, Richtár, Veselý, Smrčka, Štěpán, Adamczyk, Gelnar, Bernát, Fejko, Plášek

Výběr Univerzity Palackého do zápasu vstoupil značně aktivněji a vypracoval si několik šancí, hostující však podržel gólman Lamla. Tým z Ostravy se naopak k první výraznější střele dostal až na konci třetí minuty a ta hned skončila v bráně. Do útočného pásma ujel Kovalski a svou přesnou přihrávkou našel Gelnara, jenž domácího brankáře Molnára prostřelil z bezprostřední blízkosti. Když v sedmé minutě po přesné přihrávce Richtára skóroval Kropka do prázdné branky, byl stav utkání 2:0. Za domácí odpověděl Rimmel, ale dvougólový náskok týmu BO Ostrava o půl minuty později vrátil Fejko. V 11. minutě měli hostující navíc šanci na navýšení skóre v přesilové hře, když se usadili v útočném pásmu a dokázali si vytvořit tlak, který však nakonec nezužitkovali. Výhodu přesilové hry měl v závěru i celek HC UP, nic zajímavého ale vymyslet nedokázal.

Ve druhé periodě se nejprve zkoušel střelou z prostoru mezi kruhy prosadit Vaňo, do protiútoku se však vzápětí dostal Smrčka, jehož střela skončila za zády Molnára. Potvrdilo se tak pravidlo nedáš – dostaneš a následně navíc na 1:5 zvyšoval Moravčík. Ve 27. minutě hráči v osobním souboji nešťastně převrátili branku na Molnára, jenž se mezi tyčemi olomouckých nacházel letos poprvé. Ačkoliv byl lehce otřesený, zápas dochytal až do konce. Od toho okamžiku už přebrali iniciativu domácí hokejisté a výběr z Ostravy už téměř k ničemu nepustili. Překonat hostujícího gólmana zkoušeli Cach i Skopal, podařilo se to však až ve 32. minutě Müllerovi, který protlačil puk mezi betony a o minutu později skóroval i Kerda, jenž šikovně objel branku a dostal kotouč za brankovou čáru. Svěřenci trenéra Zbránka najednou ožili, jejich fazónu však srazila dvě vyloučení. Do kabin tak celky odcházeli za stavu 3:5.

Když ve 42. minutě skóroval Fejko, zdálo se, že je zápas za stavu 3:6 rozhodnut. Olomoučtí hokejisté se však rozhodli, že si v poslední dvacetiminutovce otevřou na ledové ploše střelnici a jako první šel svým spoluhráčům příkladem kapitán Hajšman, který se za gólmanova záda trefil střelou z pravého kruhu. V 51. minutě objel branku Mareček a přesně přihrál Cachovi, který pod betony Lamply našel mezeru a o třicet sekund později se podruhé v zápase prosadil i Müller, na jehož střelu byla lapačka brankáře krátká. V 52. minutě přidal další gól opět Hajšman, když překonal Lampla střelou z velkého úhlu a opět z pravé strany. Tým HC UP tak najednou poprvé v zápase vedl, dostal hostující pod velký tlak a následně si druhý gól připsal i Cach. Domácí poté oslabil Müller, když za hákování zamířil na trestnou lavici. BO Ostrava si vyžádali oddechový čas a pokusili se se zápasem ještě něco udělat, domácí si však jejich střely pohlídali a na konečný stav 9:6 zvyšoval gólem do prázdné branky Dubovčí.

Ačkoliv stav vyzníval polovinu utkání příznivěji pro BO Ostrava Vítkovice Steel, v poslední třetině našli hráči domácího celku na brankáře Lampla recept a dokázali nelichotivý stav 3:5 obrátit na 9:6. Další zápas odehrají olomoučtí univerzitní hokejisté v pondělí 18. listopadu od 18 hodin na ledě výběru UK Hockey Prague.