Shields vstoupili do play-off vysokou domácí porážkou

Uničov – Parta olomouckých univerzitních hokejistů se letos poprvé ve své historii dostala do vyřazovací fáze Evropské univerzitní hokejové ligy. V prvním kole narazil tým pod vedením trenéra Zbránka na silný Trenčín, který celou základní část vyhrál. V úvodním utkání série hrané na dva vítězné neuspěl.

University Shields Olomouc – Gladiators Trenčín 0:10 (0:3, 0:2, 0:5)
Góly a asistence: 9. Révesz (Porubský), 13. Kopecký (Trenčan), 20 Habšuda (Porubský), 39. Huňa, 40. Klokov (Matejka), 43. Šimko (Jánoš), 46. Habšuda (Kopecký, Trenčan), 47. Klokov (Špankovič, Hegyi), 50. Trenčan (Habšuda), 52. Osvald (Madový)
Rozhodčí: Markovský – Navrátil, Pippal
Vyloučení: 3-7
University Shields Olomouc: Ovčaři (40. Molnár) – Lainka, Křesala, Svozílek, Janošek (A), Horváth, Výkruta, Humplík – Vaňo, Skopal (A), Horák, Hajšman (C), Matuška, Blahunek, Kerda, Janečko, Müller, Siegel
Gladiators Trenčín: Páleš (Gábriš) – Habšuda (C), Matejka, Madový, Staňo, Mečiar, Kudlej, Balaj – Huňa, Kopecký, Šimko, Klokov, Trenčan, Hegyi, Porubský, Osvald, Jánoš, Špankovič, Révesz, Trautenberger

První utkání vyřazovací části EUHL v historii klubu se olomouckým hráčům vůbec nepovedlo. Hokejisté Shields se v úvodu zápasu vůbec nemohli dostat do tempa a hrálo se tak převážně před jejich brankou. Brankář Ovčaři dokázal odolávat tlaku hostů do deváté minuty. V té se prosadil po dorážce z před brankového prostoru Révesz. Druhou trefu slovenský soupeř přidal o tři minuty později. Kopecký před brankou v pádu akrobaticky dokázal zakončit bekhendem a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Shields mohli odpovědět v patnácté minutě, kdy se šikovně prokličkoval až před branku Jakub Dušan Vaňo. Na brankáře Páleše nevyzrál, ale vybojoval alespoň přesilovou hru. V té se v dobré střelecké pozici ocitl Ivo Blahunek. Ani jeho pokus však neskončil v brance. Úvodní třetina skončila z pohledu domácích velice smutně. Dvě sekundy před zazněním sirény se přesnou střelou na bližší tyč prosadil kapitán hostů Habšuda.

Druhá třetina byla od domácího týmu herně tou nejpovedenější. Olomoučtí hokejisté se daleko více dostávali ke střelám, které byly navíc mnohdy velice nebezpečné. Velké příležitosti byly k vidění hlavně v polovině třetiny, kdy aktivitu Shields podpořily tři slepené přesilové hry. I přes několik dobrých šancí se ale domácímu týmu ani v tomto úseku hry nepodařilo skórovat. Ke konci třetiny pak svěřenci Radima Zbránka vypadli z role a Gladiators je potrestali dvěma góly v posledních dvou minutách. Střela Huňa sice mířila jen do tyče, ale od té se odrazila do zad brankáře Ovčařiho. Puk se tak velice smolně pro domácí ocitl v brance počtvrté. Pátý zásah přidal po asistenci Matejky mladý ruský útočník Nikolai Klokov.

Ve třetí třetině vystřídal Jakuba Ovčařiho v domácí brance Martin Molnár. Ten se však ještě ani nestačil rozkoukat, dostal od rozjetého Trenčína během třetí části hry dalších pět branek a nebylo co řešit. Postupně se trefili Šimko, Habšuda, Klokov, Trenčan a nakonec také Američan Frank John Osvald. Tým Shields tak první zápas vyřazovací části na domácím ledě vysoko prohrál. Odveta je na programu tuto neděli v Trenčíně. Pokud se olomouckým hokejistům podaří zvítězit, tak budou na Slovensku bojovat o postup hned den na to. Pokud v Shields v Trenčíně prohrají, tak jejich letošní cestou soutěží v prvním kole play-off skončí.

EUHL, evropská univerzitní hokejová liga, gladiators trenčín, Hokej, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého, univerzita palackého v olomouci, UPOL