Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Hokejový klub Univerzity Palackého se představil na Noci vědců

Olomouc – Páteční večer 27. října patřil Noci vědců. Tato vědecko-popularizační akce se konala nejenom v Olomouci, ale i v dalších padesáti městech po celé České republice a s letošním tématem Šetrně k planetě nechala širokou veřejnost proniknout do tajů vědy. Při této příležitosti v prostorách Aplikačního centra BALUO, spadajícího pod Fakultu tělesné kultury, nechyběli ani hráči a členové realizačního týmu HC Univerzita Palackého.

,,S hráči, kteří nejsou v základní sestavě, nebo nevyrazili na zápas z důvodu zranění, jsme na Noc vědců připravili stánek, který nás měl nějakým způsobem prezentovat, ale především jsme chtěli představit náš nový znak. Ten si s námi mohli návštěvníci sestavit, měli jsme však připravený také záludný kvíz v podobě poznávání hokejistů, a slečny si mohly odnést omalovánku,“ popsala místo dění členka realizačního týmu Pavla Hajpišlová.

Malí i velcí si u stanoviště hokejového týmu rovněž otestovali své dovednosti a přesnost ve střelbě na bránu, jejíž horní růžky vymetli jen ti nejzkušenější. Někteří při tom dokonce oblékli zbrusu nové dresy přítomných hráčů Lukáše Horvátha a Jana Matušky. V pozdějších hodinách program zpestřil přímý přenos zápasu z Ostravar Arény, kdy se kolemjdoucí zvědavě ptali na skóre, či se na chvilku zastavili a fandili našemu celku. O to větší byla radost, když hokejisté z Univerzity Palackého v prvním kole Univerzitní ligy ledního hokeje porazili tým BO Ostrava Vítkovice Steel 4:1.

,,Jsme moc rádi, že jsme pod záštitou Fakulty tělesné kultury mohli na Noci vědců být a přiblížit tak náš tým veřejnosti – ať už dětem, nebo dospělým,“ dodala se spokojeným úsměvem z vydařené akce Pavla.

 

Web Noc Vedcu 01
Web Noc Vedcu 02
Web Noc Vedcu 03
Web Noc Vedcu 00
Web Noc Vedcu 04
Web Noc Vedcu 05
Web Noc Vedcu 06
HCU 4609

TEXT: Vendula Holková

FOTO: Daniel Klement

hc up olomouc, Hokej, hokej upol, Lední hokej, noc vědců, Univerzita Palackého, univerzita palackého v olomouci, UPOL

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz