Kings vyhráli nad nováčkem z Olomouce

Dňa 29.10.2017 o 19-tej hodine na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu privítal domáci tím Paneuropa KINGS v poradí už druhý nováčikovský tím ligy – University Shields Olomouc. Tieto tímy nastupovali do zápasu s rovnakým počtom odohratých zápasov, kde KINGS dominovali tri krát a SHIELDS jeden krát.

Autor: Nicoleta Nagyová (převzato z webu Paneuropa Kings – www.paneuropakings.sk )

Paneuropa KINGS – University Shields Olomouc

4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie:  5. Fabo (Halabrin), 43. Krivoš (Gráčik), 52. Fabo (Hubek, Halabrin), 60. Ligas (Gráčik, Krivoš) – 11. Ríčka (Janku)

Vylúčenia: 7:3 (v 40 minúte samostatný nájazd KINGS)

Počet striel: 33:21

Rozhodcovia: Vladimír Fridrich, Richard Michna, Filip Crman, Adam Maškovka

Paneuropa KINGS: Bohuš, Kolossov – Pribula, Tarabík, Šotek, Naumov, Bílik, Záviš, Šteffko, Kučera – Mašlanka, Kundrát, Galis, Ivanyi, Halabrin, Fabo, Takáč, Hubek, Čechovič, Krivoš, Ligas, Gráčik

University Shields Olomouc: Horváth, Molnár – Janku, Síkora, Tománek, Svozílek – Lainka, Janošek, Kočiřík, Matuška, Cios, Horák, Siegel, Rýpar, Skopal, Dohnal, Dočkal, Říčka, Hajšman

Prvá tretina sa začala pozvoľným tempom a opatrnou hrou, kde nechcel ani jeden z tímov inkasovať úvodný gól. Ako prvý sa do šance dostal tím Paneuropa KINGS, kedy  sa Michal Krivoš snažil zasunúť puk spoza brány za chrbát brankára hostí, no neúspešne. V piatej minúte strieľal Michal Naumov z modrej čiary, puk však trafil konštrukciu brány a následne skončil v ochrannej sieti.  V 4-tej minúte preniesol puk z obranného pásma domácich Fabo do útočného pásma, kde zakončil neúspešne. Odrazený puk prihral Halabrin spoza brány opäť Fabovi, ktorý tentokrát úspešne zakončil. V 9-tej minúte z buly v obrannom pásme KINGS, hosťujúci hráč Janku hneď vystrelil na domáceho brankára Bohuša. Bohuš puk zachytil betónmi, ten mu však z nich vyskočil, čo si všimol hosťujúci hráč Říčka a skóroval spoza brankára. Posledné dve minúty prvej tretiny si mali Králi možnosť zahrať v prevahe 5 na 4, kde sa do šance dostal Mašlanka a Tarabík, však neúspešne a prvá tretina sa skončila nerozhodným stavom 1:1.

V druhej tretine oba tímy nastúpili v roztržitom tempe. Počas prvej polovice druhej tretiny  sme mohli vidieť množstvo nepresných prihrávok, čo mohlo byť príčinou toho, že sme neboli svedkami žiadnych vyložených šancí. Domáci tím KINGS ponúkol hráčom hostí Shields dve presilové hry, počas ktorých si hostia nedokázali vybudovať vyloženú šancu skórovať a skóre po druhej tretine ostalo nezmenené 1:1.

Do tretej tretiny nastúpili oba tímy s odhodlaním vyhrať zápas. Už v 30 sekunde sa do samostatného úniku dostal Peter Galis, ktorý bol podrazený hosťujúcim hráčom Svozílekom a nasledovalo trestné strieľanie, kde Galis trafil vyrážačku brankára. Tretia tretina sa niesla v rýchlom tempe. Mohli sme vidieť aktívnu hru v oboch útočných pásmach, kde sa domácim nepodarilo skórovať a hostia trafili dva krát konštrukciu bránky. V 3-tej minúte sa spoza brány natlačil pred hosťujúceho brankára Krivoš, kde dokázal skórovať a posunul Kráľov do vedenia. Tento gól bol pre domácích hráčov KINGS kľúčový, zvýšil im sebavedomie, čím sa bezpečne usádzali v obrannom pásme súpera. Pri ďalšej akcii domácich puk do útočného pásma zaviezol Fabo, no nepodarilo sa mu prekonať hosťujúceho brankára. Vyrazený puk zachytil Halabrin a následne ho prihral Hubekovi, ktorý sa pohral s hosťujúcou obranou a aj brankárom. Puk naservíroval osamotenému Fabovi pred bránu a zvýšil skóre domácich na 3:1. Záver stretnutia poznačilo viacero vylúčení na strane domácich, čo sa však neprejavilo v skóre, naopak 2 sekundy pred koncom stretnutia skóroval Ligas. Konečný stav stretnutia bol 4:1.

Tréner Peter Kopecký (Paneuropa KINGS): „Zápas je pre mňa ťažké zhodnotiť, pretože do zápasu sme nastupovali s tým, že zápas sa za nás vyhrá sám. Súper na nás vyrukoval s agresívnym štýlom hry, kde nás napadal od začiatku hry, na čo sme vôbec neboli pripravený. Mám pocit, že chlapci ostali zaskočení a zabudli na to, že stačí robiť tie isté veci, ktoré si opakujeme a robievame na tréningu. Presná prihrávka a troška sa viac vidieť na ľade. Hlavne tam chýbala agresivita a troška väčšia sebaobetavosť pre hokej. Súper sa nám hádzal do striel, súper sa s nami zrážal, čo chýbalo na našej strane. Začali sme vyhrávať 1:0, do piatej minúty to vyzeralo relatívne dobre, ale začalo to vyzerať, že sme sa uspokojili s týmto gólom a prestali sme hrať agresívne, čím sa super chytil takým šťastným gólom na 1:1. To sa viezlo s nami až do začiatku tretej tretiny, kde sme už museli s týmto niečo spraviť. Zmenila sa troška zostava, stiahli sme to na tri útoky a päť obrancov a chvalabohu to vyšlo.“

Tréner Radim Zbránek (University Shields Olomouc): Po výkonostní stránce jsme odehráli výborný zápas, vytvořili jsme si tlak a měli jsme převahu. Bohužel pro nás jsme se opět nevyvarovali drobných chyb. Problémem pro nás je koncovka, která nás trápí od začátku sezony. Dnes jsme měli v zakončení vyloženě smůlu a když přičteme fakt, že soupeř naše chyby trestal zatímco my ty jeho ne, to byly hlavní důvody dnešní porážky.“