Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

O prohře HC UP na domácím ledě proti BO Ostrava rozhodla nepovedená sedmiminutovka na konci první třetiny

Uničov – Olomoučtí univerzitní hokejisté vyjeli po vánočních svátcích a dlouhé déle než měsíční pauze poprvé na led k soutěžnímu zápasu. Podobně na tom byli také jejich soupeři z Ostravy, kteří rovněž hráli první utkání v novém kalendářním roce. V předchozích dvou zápasech dokázala Olomouc na Ostravu vyzrát. Do třetice to však nevyšlo. Tým BO Ostrava si tentokrát odvezl z domácího ledu HC UP tři body za suverénní výhru 6:1.

HC Univerzita Palackého v Olomouci – BO Ostrava Vítkovice Steel 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)
Góly a asistence: 28. Kerda (Rimmel) – 13. Smrčka (Adamczyk, Bačca), 16. Richtár (Zberovský), 19. Moravčík (Smrčka, Baca), 20. Gřešík (Kovalski, Szturc), 56. Janík (Štěpán, Smrčka), 58. Kosina (Moravčík)
Vyloučení: 4 – 6
HC Univerzita Palackého v Olomouci: Ovčaři (Molnár) – Svozílek, Dohnal, Kuchař, Dubovčí, Imrich, Síkora, Veselský, Lainka – Výkruta , Hajšman (C), Vaňo, Rimmel, Kerda, Janošek, Janečko, Mareček
BO Ostrava Vítkovice Steel: Šindelka – Gřesík, Baca, Hudec, Dvořák, Szturc, Hranoš, Gola, Richtár, Plášek, Janík, Smrčka, Zběrovský, Moravčík, Štěpán, Prepsl, Sysala, Kosina, Adamczyk, Kovalski

V úvodní sekvenci utkání se hra přelévala ze strany na stranu. Oba týmy se teprve dostávaly do zápasového tempa a žádné větší šance nebyly na uničovském stadionu k vidění. Od páté minuty se pak chopily iniciativy domácí hokejisté. Imrichovu střelu od modré dorážel z předbrankového prostoru Mareček, ale brankář Šindelka oba pokusy sebevědomě zneškodnil. V další nebezpečné šanci se ocitl Rimmel, jehož střelu však zblokovala hostující obrana. Pár minut na to zase Kerda orazítkoval břevno. Branka hostujícího týmu však i nadále zůstávala zakletá. Po tomto olomouckém tlaku, který se nepodařilo přetavit ve vedoucí branku, však přišla pro domácí tým smrtící sedmiminutovka, ve které se rozhodlo o osudu celého utkání. Úvodní gól dal hostující Marek Smrčka, který poslal svým bekhendem puk nad rameno bezmocného Ovčařiho. Pár minut poté už hosté vedli o dva góly, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Richtár. Další gól přidali Ostravané v přesilové hře, když se po dlouhé kombinaci prosadil dobře mířenou střelou na vzdálenější tyč z pravého kruhu Dominik Moravčík. Úplnou pohromu z pohledu domácích a snový závěr úvodní periody z pohledu ostravského týmu pak ještě těsně před koncem třetiny dokonal čtvrtým gólem David Gřesík a do kabin se tak šlo za stavu 0:4.

Druhá třetina nabídla hned z kraje přesilovky na obou stranách. Žádná z nich se však neujala. Větší šance se poté naskýtaly hráčům z Ostravy. Olomouckou obranu hodně trápila hlavně formace s hostujícím hráčem se zlatou helmou Kovalskim, která si vypracovala hned několik šancí. Žádnou z nich se jí však ve druhé třetině zužitkovat nepodařilo a olomoucké podržel několika dobrými zákroky Ovčaři. Jediná branka ve druhé části hry padla do ostravské klece. Rimmel si nejprve nabruslil do výborné střelecké pozice, ze které však bránu přestřelil, ale chvíli poté našel dobrou nahrávkou před brankou Dušana Kerdu, který snížil v osmadvacáté minutě na 1:4. Víc toho však už domácí nestihli a tříbranková ztráta před třetí třetinou pro ně nevěštila nic snadného.

A to se ve třetím dějství potvrdilo. Olomoučtí hráči sice vynaložili veškeré zbytky sil, aby zápas v poslední třetině otočili jako v předchozím vzájemném utkání, ale to se tentokráte nepodařilo. Nejblíže ke gólu byli reprezentanti Univerzity Palackého, když v přesilové hře dotlačili puk po velké skrumáži těl v brankovišti za záda brankáře Šindelky. Rozhodčí však rozpažil a gól nebyl kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti uznán. Na konci zápasu už evidentně došly domácím síly a také motivace a inkasovali ještě další dva góly. A oba padly podobně. Po střele a následné dorážce z před brankového prostoru, kam se ostravští útočníci dokázali dostat dříve než olomoučtí obránci. V šestapadesáté minutě takto Olomouc potrestal Janík a o dvě minuty později zase Kosina. Tým BO Ostrava Vítkovice Steel tak v patnáctém kole Univerzitní ligy ledního hokeje zvítězil na ledě HC Univerzity Palackého v Olomouci jasným výsledkem 6:1.

Tento zápas byl v sezoně už třetím vzájemným mezi oběma celky a Ostravané se radovali z vítězství poprvé. Z úvodních dvou zápasů tým HC UP dokázal získat plný počet šesti bodů. Další zápas odehraje olomoucký tým pod vedením trenéra Radima Zbránka v pondělí 27.1. na domácím ledě v Uničově, kde vyzve aktuálního lídra tabulky, kterým jsou pražští Engineers. Utkání má naplánované úvodní buly na 17:00 hodin.