Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Shields si i přes comeback odnášejí ze zápasu s Engineers pouze bod

UNIČOV – K poslednímu zápasu roku, nikoliv sezony European University Hockey League (EUHL), se proti sobě postavili University Shields Olomouc a Engineers Prague, kteří si zahrají play off. Uničovský zimní stadion byl svědkem napínavého utkání, které hokejovému fanouškovi přineslo parádní podívanou s nervy drásajícím závěrem.

University Shields Olomouc: Horváth (Pospíšil) – Tománek, Svozílek, Murla, Liška, Janků, Síkora, Palička, Husták – Cios, Říčka, Janošek, Nevřela, Cach, Skopal, Beier, Hajšman, Lainka, Matuška, Kropáč, Horák

Prague Engineers: Cvrček (Příhoda) – Vostracký, Kuruc, Ureš, Žáček, Janásek, Herna, Sem, Klement – Kolář, Dudák, Potocký, Vacek, Hlaváč, Zdvořáček, Hyršl, Popek, Fiala, Kopečný, Kaprál, Heža

Rozhodčí: Sedlák – Burda, Navrátil

Vyloučení: 5:4 (10:8 v minutách)

Střely: 26:35

Začátek utkání byl z obou stran velice aktivní, plný rychlých protiútoků. Postupem času se začala projevovat herní převaha domácích, kteří i přes dvě slušně sehrané přesilové hry nedokázali prostřelit skvěle chytajícího brankáře Engineers Cvrčka. I po nevyužitých šancích bylo na domácím mužstvu vidět obrovské nasazení a odhodlání a tomu také odpovídala hra. Shields viditelně přestříleli a přebruslili hosty. Razítko první třetině dal hostující Heža, který se před modrou čárou napřáhl, překvapil domácího brankáře Horvátha a třináct vteřin před koncem otevřel skóre – 0:1.

Obraz hry se ani po první přestávce nezměnil, aktivnější Shields naráželi na hostujícího brankáře. V polovině zápasu využil zmatku před bránou Fiala, který dostal přihrávku zpoza brány, a propálil Horvátha – 0:2. Netrvalo dlouho a Engineers se zásluhou Vacka radovali potřetí 0:3. Shields nadále bojovali, ubránili čtyřminutové oslabení a odměnou jim byl tři minuty před koncem gól z přesilové hry. Hezkou kombinaci z kruhu přetavil Říčka v gól na 1:3, jenž vykřesal domácím naději do závěrečné třetiny.

Shields nastoupili do třetí třetiny opravdu bojovně. Po ubráněném oslabení se po dvou minutách hry podruhé prosadil Říčka – 2:3. Netrvalo dlouho a domácí srovnali skóre. Patrik Říčka zkompletoval hattrick, když proměnil stupňující tlak domácího mužstva 3:3. Po promrhaném náskoku se hra vyrovnala, hosté časem převzali otěže zápasu, ale radovali se opět olomoučtí, kteří tak dokonali obrat. Ve vlastním oslabení zabojoval Horák, obral rozehrávajícího soupeře o puk a zajistil vedení domácích – 4:3. V té samé přesilovce se Hyršlovi z řad Inženýrů podařilo skórovat a srovnat tak krok s domácími – 4:4. Nerozhodné skóre vydrželo až do závěrečné sirény, takže si domácí poprvé vyzkoušeli prodloužení.

To pro ně začalo minutovou přesilovou hrou, jíž nevyužili. Díky systému prodloužení, kde týmy hrají ve třech hráčích v poli na každé straně, nebyla o šance nouze. Až v úplném závěru pětiminutového prodloužení využil hostující Vacek zaváhání domácích v rozehrávce, dostal se samostatného nájezdu a překonáním Horvátha zajistil Inženýrům druhý bod – 4:5 OT.

Na hostujícím mužstvu byla vidět obrovská radost z vybojovaných dvou bodů. Naopak u Shields, i přes obdivuhodný comeback, převládal smutek ze ztracených bodů. Nejlepším hráčem hostů byl vyhlášený střelec vítězné branky Martin Vacek. Z domácích řad si nemohl ocenění převzít nikdo jiný než autor hattricku Patrik Říčka. Olomoucký tým favorizované hosty přehrával a dnešní bod může považovat za ztrátu, naopak Engineers mohou být spokojeni s dvoubodovým vítězstvím.

TEXT + FOTO: Martin Michálek

Notice: Undefined variable: attr in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/templates/gallery.php on line 34