Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Světový pohár vysokých škol pohledem reprezentanta Shields

OLOMOUC – Reprezentovat vlastní tým na mezinárodní úrovni je vždy velká čest. Tu měl Ivo Svozílek, který si zahrál na historicky prvním Světového poháru vysokých škol, kterého se zúčastnili výběry Evropy, USA a Ruska. Náš reprezentant v týmu Evropy ostudu neudělal a podělil se s námi o svoji zkušenost.

Jaký nejsilnější pocit sis ze Světového poháru přivezl?

Nejsilnější pocit byl už tehdy, kdy jsem zjistil, že se tohoto turnaje zúčastním a můžu si zahrát s nejlepšími hráči naši ligy.

Dokázal bys popsat svůj nejlepší a také nejhorší zážitek z akce?

Pouze jeden nejlepší zážitek bych asi popsat nedokázal, protože jich tam bylo strašně moc. Sešla se tam skvělá parta kluků, která šla za společným cílem. Myslím si, že jsem byl jeden z mála, kdo tam neznal vůbec nikoho, takže jsem se toho samozřejmě bál. Nakonec se ukázalo, že to bylo úplně zbytečné, protože, jak už jsem říkal, byli jsme opravdu dobrá parta. Jediný špatný zážitek je asi ten, že jsme skončili na posledním místě.

Viděl si nějaké rozdíly v hokeji jednotlivých výběrů USA, Ruska a Evropy?

Myslím, že rozdíl v přístupu tam nijak veliký nebyl. Všichni chtěli vyhrát a určitě v žádném týmu nebyl nikdo, kdo by to nebral vážně. Ve stylu hry nějaké rozdíly byly a myslím si, že to tak všichni čekali. Američané hráli přímočaře a tvrdě, zatímco Rusové byli techničtější a víc si nahrávali.

Fungovala chemie v nově utvořeném týmu? A proběhl teambuilding?

Chemie v nově utvořeném týmu ze začátku úplně nefungovala. Měli jsme na rozdíl od našich soupeřů pouze jeden trénink před prvním zápasem. V den zápasu jsme měli ještě rozbruslení, ale myslím si, že je to opravdu málo. Když srovnám náš první zápas po jediném tréninku a zápas druhý, kde už jsme se tolik nehledali a všechno fungovalo lépe, tak tam byl obrovský rozdíl. Mimo led všechno fungovalo tak jak mělo a skupinky se žádné netvořily. Byli jsme jeden tým.

Jaká byla tvoje role v týmu?

Hrál jsem ve čtvrté lajně, trenér nás střídal pravidelně. Na přesilovky jsme nechodili, ale na oslabení nás dával taky. Snažili jsme se hrát jednoduše a myslím si, že se nám to i dařilo.

A zhodnocení tvých výkonů a výkonů týmu?

Náš výkon bych hodnotil kladně, jediná chyba byla asi ta souhra, která byla vidět během prvního zápasu. Hledali jsme se a všichni jsme cítili, že to není úplně ono. Jak už jsem řekl, bylo hodně znát, že jsme měli opravdu krátkou společnou přípravu před zápasem. Druhý zápas byl mnohem lepší, a kdyby se pokračovalo dál, tak by se to zlepšovalo. Můj výkon bych taky nehodnotil úplně špatně, naší lajně se povedlo dát gól a myslím, že jsme jen jeden dostali, což není špatné.

Tvé ohlédnutí za téměř skončenou sezónou. Jak individuálně, tak z pohledu týmu?

Jak pro tým tak i pro mě to byla první sezóna v EUHL a nebylo to úplně zlé. Nikdo nemohl čekat vysoké umístění, když jsme byli v lize nováčci. Samozřejmě je škoda, že jsme se neprobojovali do play-off, ale každý z nás si z této sezony hodně odnesl a v další sezoně už budeme vědět, do čeho jdeme. Tak doufám, že to bude znát.

Jak vidíš budoucnost University Shields Olomouc v příští sezóně?

Jak už jsem řekl, první sezóna je za námi a všechny nás někam posunula. Půjdeme do ní s tím, že už známe naše soupeře a taky se známe lépe mezi sebou. Takže náš tým v příští sezóně vidím minimálně v prvním kole play-off.

MM

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz