Určitě máme na víc, než co jsme předvedli, hodnotil utkání s Plzní Dominik Hajšman

Uničov – V pátém zápase sezóny EUHL přivítali olomoučtí Shields na domácím ledě Plzeň. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodla poslední třetina. Akademici nakonec vyhráli na ledě uničovského zimního stadionu 6:2. O první gól domácích se zasloužil jejich nejproduktivnější hráč Dominik Hajšman, o ten druhý zase svou premiérovou trefou kapitán Miroslav Janošek. Trenér Zbránek s výkonem spokojený nebyl.

Zápas nezačali Shields špatně. Dvě třetiny hráli s plzeňskými Akademiky vyrovnaný hokej. „My jsme první dvě třetiny, až na pár chyb, hráli svoji hru. A bylo to vidět, dvakrát jsme dokonce byli ve vedení a ve druhé třetině jsme měli navrch,“ hodnotil po zápase Radim Zbránek.

Shields v letošní sezóně hodně sráží hra v oslabení. V utkání proti Plzni v početní nevýhodě inkasovali dvakrát. „Kdybychom zvládli vždycky první čtyři střídání třetiny bez faulu, tak bychom se alespoň dostali do tempa. Říkáme si to každej zápas, že budeme hrát bez faulů. Ale stejně tam pak vždycky někdo jde a zbytečně fauluje. Mrzí mě to, protože tenhle tým má na víc, než zatím hraje,“ řekl střelec první branky zápasu Dominik Hajšman. „Opět se ukázalo, že pokud budeme dělat osobní chyby a bude nás dolů tahat nedisciplinovanost, tak nemůžeme nikdy stabilně vyhrávat,“ uvedl po zápase kapitán Miroslav Janošek.

Zápas nakonec rozhodla poslední třetina, ve které Shields čtyřikrát inkasovali, zatímco sami se neprosadili ani jednou. „Do třetí třetiny jsme vstoupili s obavou o výsledek, báli jsme se hrát svoji hru, báli jsme se útočit. Zlomový gól byl ten na 3:2. Spousta hráčů se zlomila psychicky. A to se nám v této sezóně nestalo poprvé,“ komentoval třetí dějství trenér Zbránek.

Dominik Hajšman se zatím i nadále drží hesla „co zápas, to gól.“ Útočník Shields se prosadil v každém z dosavadních pěti zápasů. „Tyhle individuální statistiky bych vyměnil za to, abychom všechny zápasy vyhráli. Ale samozřejmě mě to těší, když tam občas něco spadne. Teď se mi daří, ale vlastně nezáleží na tom, kdo ty góly dává,“ svěřil se po zápase nejproduktivnější hráč domácích. A premiérovou trefu si v nedělním utkání připsal domácí kapitán. „Jsem rád, že jsem to konečně prolomil. A hlavně doufám, že to nebyl jen výkřik do tmy a začne to tam v dalších zápasech konečně padat,“ přál si Miroslav Janošek.

EUHL, Hokej, University Shields Olomouc, univerzita palackého v olomouci