Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Zájem o Shields byl velký. Vybrat hráče bylo těžké, říká před startem EUHL trenér Radim Zbránek

Začátek sezóny Evropské univerzitní hokejové ligy klepe na dveře, a tak s přípravami na nový ročník finišují i olomoučtí Shields. V polovině září se na uničovském zimním stadionu sešli v rámci try out kempů nejen hráči, kteří oblékali dres Shields už v loňském roce, ale i nováčci. Pro řadu z nich byla možnost spojit studium s hokejem právě tím důvodem, proč si pro své další vzdělání vybrali Univerzitu Palackého v Olomouci. 

Početná skupinka hráčů od 18 let tak 45 minut poslouchala pokyny trenéra v rámci tréninku mezi mantinely, pak si zahrála půlhodinové modelové utkání. „Try outů se zúčastnilo 45 hokejistů a vybrat hráče bylo těžké, protože někteří se nemusí projevit hned a naopak ti co se projeví na začátku, mohou v průběhu zklamat. Doufám, že se nám podařilo udělat správný výběr a bude to fungovat. Oproti loňskému týmu proběhly nějaké změny na všech postech, ale spíš bych hovořil o doplnění a rozšíření týmu, protože loni jsme se potýkali s nedostatkem aktivních hráčů, prozradil hlavní trenér Radim Zbránek. 

Během kempů čekala hráče různorodá cvičení tak, aby se trenéři a realizační tým přesvědčili o jejich kvalitách. Nešlo ale jen o fyzickou stránku. „Bylo toho hodně. Hlavně na individuální dovednosti na ledě, ale i na psychickou stránku, která je důležitá, dodal ke dvěma try outům. „Tréninky byly rozhodně hodně fyzicky náročné, i když to pro některé hráče byl jeden z prvních ledů. Myslím si ale, že je to dobře. Try outy a první tréninky tu byly hlavně od toho, aby zjistily kvalitu hráčů. Kdo na to má a kdo ne, přitakával Jan Matuška. 

O působení v týmu a zároveň reprezentaci univerzity byl i letos velký zájem. Důvodů je podle zkušeného trenéra hned několik. „Věřím, že hlavní důvod je láska k tomuhle sportu. Spousta hráčů dá ve většině případů přednost studiu, protože jejich hokejová kariéra není úplně zářivá. Tohle je skvělá příležitost dělat oboje a ještě si pár let zahrát, něčeho dosáhnout a třeba se dostat i do výběru ligy. Letos si někteří mohou zahrát ve výběru EUHL proti výběrům Ruska, Ameriky, Kanady a Švédska v USA. Samozřejmě s tím vším je spojená i reprezentace olomoucké univerzity a českého hokeje. Myslím, že možnost věnovat se dál hokeji, byla důvodem, proč si řada nováčků vybrala ke studiu právě olomouckou univerzitu, vyjmenoval atraktivní důvody toho, proč se řada studentů univerzity rozhodla obléct i hokejový dres. 

Možnost spojit sport, který jej provázel celý život a studium, využil už v minulé sezóně právě i Jan Matuška, který v minulosti nastupoval i za mládež přerovských Zubrů. „Já jsem měl jasno hned. Chci studovat a univerzitní hokej je ke škole jasná volba.

Přesto, že sezóna ještě nevypukla, má univerzitní tým už předem stanovený cíl, kterého chce letos dosáhnout. „Nejnižší metou pro nás letos bude opět play-off, ale oproti loňské sezóně chceme mít vyřazovací boje zajištěné už po první části. Bude to obtížné, ale ne nemožné, řekl odhodlaně Radim Zbránek. Podle hlavního trenéra má olomoucký tým po předchozí sezóně na co navázat. „Stavět můžeme určitě na zkušenostech, protože ti co zůstali, už ví že tato liga, ač je považována za amatérskou, velkým skokem přesahuje slovo amatérská a své zkušenosti mohou předat i těm novým, věřil kouč, který sbíral zkušenosti s mezinárodní soutěží už ve Zlíně. 

Povědomí o univerzitním týmu roste nejen mezi hráči, větší popularitu si získává i mezi širokou veřejností. „Myslím si, že lidé nás vnímají. Na univerzitě ví, kdo jsme a co hrajeme i jak hrajeme. Studenti se snaží jezdit na zápasy, ale bohužel je Uničov z ruky a zápasy v Olomouci v nedohlednu. Obecně si ale myslím, že EUHL má obrovský potenciál. Doufám, že jednoho dne to bude jako na amerických univerzitách, kde chodí plný stadion studentů,“ přidal přání celého kolektivu Shields Matuška, který v loňské sezóně nosil na dresu kapitánské céčko. 

– Zuzana Spurná

EUHL, Hokej, Lední hokej, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého, UPOL

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz