Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Zástupci Shields předali výtěžek z charitativního utkání

Olomouc – Týmy University Shields a HC Olomouc se v prosinci společně podílely na uspořádání výjimečného charitativního utkání. Výtěžek z této akce se přehoupl přes třiačtyřicet tisíc korun. Zástupci univerzitního týmu tuto částku předali nadaci Šance, která úzce spolupracuje s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc. 

Na charitativní utkání mezi týmy University Shields Olomouc a juniorským týmem HC Olomouc si v prosinci našlo cestu více než šest stovek diváků a vybralo se celkem 43 570,- Kč. Tato částka se skládá z dobrovolného vstupného, příspěvků hráčů, realizačních týmů, prodeje občerstvení a darů restaurací U červeného volka a Pod Limpou. 

Symbolického předání šeku na vybrané peníze se účastnil také kapitán olomouckého univerzitního týmu Miroslav Janošek. „Akce podobného typu jako byl náš zápas mám rád. Pro sportovce je to zajímavé oživení jinak poměrně monotónní sezony a pro diváky to zpravidla bývá hezký sportovní zážitek. Navíc takovéto akce dokáží do ochozů přitáhnou i takové diváky, kteří by na normální zápas nezavítali. Pomyslnou korunu takovým událostem dává ono vědomí sportovců i diváků, že přispívají na dobrou věc,“ zhodnotil celou akci svým pohledem.

Dalším z předávajících byl brankář Petr Galuška, který dříve nastupoval za HC Olomouc, ale v charitativní zápase si zachytal za Shields. „Tahle akce byla opravdu výjimečná. Bylo to hlavně tím, že přišla spousta lidí, na což jsem z mládežnických kategorií v Olomouci nebyl moc zvyklý. A taky bylo opravdu zajímavé vidět to po letech z pohledu hostujícího týmu. Celkově musím poděkovat všem fanouškům, kteří přišli podpořit dobrou věc. Navíc se přišla podívat i rodina s přítelkyní, takže to bylo super,“ usmíval se.

Vybrané peníze na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc najdou své využití lehce. „Máme dvě varianty, kde bychom chtěli tyto prostředky použít. Budeme rekonstruovat hernu na hemato-onkologickém oddělení a taky doděláváme grafickou výzdobu prostor pooperačního oddělení pro děti, které leží na dětské klinice. Děti, které sem chodí na pravidelnou léčbu, by rády byly v prostředí, které jim bude příjemné a nebudou se cítit jako v nemocnici, ale více jako doma. Mockrát děkujeme, že jste pro nás nasbírali takovou krásnou částku,“ řekla zástupkyně dětského oddělení Mgr. Světlana Kašubová.

Zástupci univerzitního týmu si při příležitosti předání šeku také společně s personálem prošli areál Dětské kliniky. „Návštěva mi připomněla, jak banální jsou některé problémy, které ve svém životě řeším a jaké štěstí ve svém životě mám. Děti, které jsem při prohlídce zahlédl, jsou podle mě obrovští bojovníci a nesmírně silné osobnosti, stejně jako jejich rodiče. Bylo mi ctí potkat se s personálem nemocnice a předanou částkou, která se při akci vybrala pomoct dětem, které jsou na tomto oddělení,“ řekl kapitán Shields Miroslav Janošek.

charita, charitativní zápas, HC Olomouc, Hokej, olomouc, prodobrouvec, University Shields Olomouc

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz