Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Ze zimního stadionu do odběrového stanu. Nebavilo mě být doma s pocitem, že můžu pomoct, říká obránce Janků

Ještě na začátku března se všichni těšili na play-off, kvůli pandemii koronaviru byl však vyhlášen nouzový stav a Univerzitní liga ledního hokeje předčasně skončila. Obránce Libor Janků, který na Univerzitě Palackého studuje druhým rokem obor Zdravotnický záchranář, tak vyměnil hokejku a brusle za ochranné pomůcky a aktuálně pomáhá ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Jak ses k pomáhání v nemocnici dostal?
Už mě nebavilo být doma s pocitem, že můžu pomoct, když je potřeba. Tak jsem napsal e-mail do fakultní nemocnice, že jsem student FZV (Fakulta zdravotnických věd), a rád bych v současné situaci jakkoliv pomohl.

Na jakém oddělení pomáháš? Jaká je náplň tvé práce?
Pracuju přímo v odběrovém stanu na COVID-19. Jsem tam spolu s třemi studentkami z naší fakulty, skvělým proděkanem Jiřím Stavovčíkem a úžasnou sestřičkou z FNOL. Náplní naší práce jsou samotné odběry. Střídáme se v přebíraní žádanek a dokladů od pacientů, práci s počítači a odběrem na nemoc COVID-19.

Využíváš v této situaci znalosti získané ve škole, nebo se jedná o úplně novou zkušenost?
Tím, že se odběr provádí výtěrem z krku a nosohltanu, je to pro mě úplně nová zkušenost, kterou jsem si ale vzhledem k předchozímu studiu na střední zdravotnické škole rychle osvojil.

Máš obavy, že by ses mohl koronavirem nakazit? Nebo to bereš tak, že nakazit se může každý, třeba v obchodě?Strach samozřejmě mám, ale myslím, že jsme dostatečně chráněni na to, abychom se při samotných odběrech nenakazili. Takže riziko nákazy je stejné, jako všude jinde v kontaktu s lidmi.

Jak jinak v době nouzového stavu trávíš svůj volný čas?
Teď když pracuju ve fakultní nemocnici, tak se snažím distancovat od rodiny, kdybych náhodou koronavirus chytil. Ve volném čase se snažím aspoň trošku doma cvičit, občas si i zaběhám a po večerech často sleduju Netflix.

Když se ještě vrátíme k uplynulé sezóně univerzitní ligy, ty jsi za HC UP odehrál dvanáct utkání. Který zápas, nebo moment ti nejvíce utkvěl v hlavě?
Určitě to byl zápas Winter Classic proti Plzni. I když jsme ho prohráli a počasí bylo strašné, tak jsem si zápas moc užil, protože to pro mě bylo úplně něco nového, a také parádní zpestření sezóny.

Budeš za HC UP nastupovat i v příští sezóně?
Zápasy za HC UP si neskutečně užívám, protože si můžu zahrát se skvělou partou kluků a reprezentovat univerzitu a město, které miluju. Takže pokud mě tým bude chtít, tak určitě rád pomůžu univerzitnímu týmu i v příští sezoně.

 

TEXT: Vendula Holková

fakultní nemocnice olomouc, fnol, hc up, Hokej, koronavirus, libor janků, University Shields, UPOL

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz