Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Domácí neporazitelnost Shields ukončili Akademici Plzeň

Uničov – Ve třetím domácím utkání sezóny Evropské univerzitní hokejové ligy hostili Shields plzeňské Akademiky, se kterými na jejich ledě před čtrnácti dny prohráli 2:9. Nedělní utkání bylo ze strany olomouckých univerzitních hráčů sice o poznání lepší, ale na Plzeň ani tentokrát nevyzráli. O konečné porážce 2:6 rozhodla poslední třetina.

University Shields Olomouc – Akademici Plzeň 2:6 (0:0, 2:2, 0:4)
Góly a asistence:
24. Hajšman (Výkruta), 30. Janošek (Müller, Svozílek) – 24. Kučera (Polívka, Faschingbauer), 37. Faschingbauer (Kučera, Polívka), 44. Faschingbauer (Polívka, Pokorný), 48. Kubík (Baxa, Pokorný), 52. Kučera (Beer, Faschingbauer), 55. Straka (Kubík)
Vyloučení: 7 – 6
Rozhodčí: Sedlák – Navrátil, Perutka
University Shields Olomouc: Ovčaři (Molnár) – Tománek, Svozílek, Horváth, Křesala, Pernický, Lainka, Liška – Šmída, Vaňo (A), Kerda, Janošek (C), Skopal (A), Müller, Výkruta, Horák, Cháňa, Hajšman, Kropáč, Blahunek, Siegel
Akademici Plzeň: Sedláček (Frček) – Pokorný, Malota, Kubík, Soukup, Beer, Smejkal, Franta  – Polívka (A), Kučera, Faschingbauer (C), Polata, Kurfirst, Baxa (A), Švec, Straka, Šíma

Do úvodní šance zápasu se dostali hosté. Ve třetí minutě se puk odrazil zpoza brány na volného Polatu, jehož pokus zlikvidoval výborným přesunem domácí brankář Ovčaři. Chvíli na to kontrovali Shields nadějným protiútokem, když Vaňo projel mezi hostujícími obránci a nabídl puk před bránou do ještě výhodnější pozice volnému Šmídovi. Proti němu se však vyznamenal plzeňský golman Sedláček. Poté si několik nadějných šancí vypracovali Akademici. Ve dvanácté minutě výborně chytajícího Ovčařiho po střele Kučery dokonce musela zachraňovat tyč. Shields mohli jít do vedení v úplném závěru třetiny, když se v oslabení dostal do samostatného úniku Vaňo. Mezírku mezi betony Sedláčka ale nenašel.

Do druhé třetiny vstoupili Shields dobře. Šmída se už radoval z gólu, ale ten nakonec nebyl rozhodčími uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.  Chvíli poté se proti Sedláčkovi rozjel v samostatném úniku Lainka. Ani on ale, podobně jako v první třetině Vaňo, neuspěl se zakončením mezi nohy. Úvodní gól zápasu tak obstaral nejproduktivnější olomoucký hráč. Dominik Hajšman ve čtyřiadvacáté minutě poslal nenápadnou střelu přesně k tyči nad beton Sedláčka a poslal Shields do vedení. To ale nevydrželo dlouho. Po sedmnácti vteřinách potrestali hosté chybu v obranném pásmu a Kučera srovnal na 1:1. V polovině zápasu si Shields vzali vedení zpátky. V dobře sehrané přesilové hře se poprvé v sezóně prosadil domácí kapitán Miroslav Janošek a Shields vedli 2:1. Dobrou příležitost ještě navýšit vedení měl Dominik Hajšman, jeho střele do protipohybu brankáře ale chyběla větší přesnost. Závěrečné slovo však měli ve druhé třetině Akademici. Po chybě při rozehrávce za brankou se zmocnil puku Polívka, nahrál před bránu, kde stáli další dva volní plzeňští hráči a Faschingbauer po kombinaci s Kučerou srovnal na 2:2.

Třetí třetina patřila jednoznačně hokejistům z Plzně. Akademici šli poprvé v zápase do vedení ve čtyřiačtyřicáté minutě, když využil přesilovou hru kapitán Faschingbauer. Hned poté přišlo několik dalších dobrých šancí a nakonec také zvýšení na 4:2 z hole Kubíka. Na to už trenér Zbránek reagoval oddechovým časem, protože Shields působili na ledě jako opaření. Olomoučtí univerzitní hokejisté už ale se zápasem nic neudělali. Naopak po střele Beera dorazil puk do branky Kučera, který plzeňské vedení ještě navýšil a na konečných 6:2 potom pět minut před koncem upravil Straka. Také ve druhém vzájemném zápasu sezóny tak všechny body získali Akademici a olomoucká domácí neporazitelnost skončila.

Notice: Undefined variable: attr in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/templates/gallery.php on line 34

akademici plzen, euha, EUHL, Hokej, University Shields Olomouc, univerzita palackého v olomouci, UPOL