Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Hokejisté HC UP si mohou svátky užít s dobrým pocitem ze svých dosavadních výkonů

Olomoučtí univerzitní hokejisté mají za sebou prvních dvanáct utkání v Univerzitní lize ledního hokeje. Soutěž je tedy v polovině své základní části a ze startu soutěže podceňovaná parta z Univerzity Palackého se může pyšnit postavením ve vrchní části tabulky. Nesmí však usnout na vavřínech.

Svěřenci trenéra Zbránka vlétli do ULLH jako uragán. Úvodní tři zápasy nově vytvořené soutěže zvládli na výbornou a získali v nich plný počet bodů. Postupně se jim podařilo porazit týmy BO Ostrava, UK Hockey Prague a Black Dogs Budweis a vyhřívali se tak na prvním místě tabulky. První ztrátu bodů znamenala domácí porážka 1:2 po prodloužení s týmem Masarykovy Univerzity z Brna. Od té doby jsou výsledky olomouckého týmu spíše kolísavé. Vydařené zápasy však stále převládají nad těmi méně vyvedenými. HC UP je poměrně stabilně usazený ve vrchní polovině tabulky.

Z pozdější fáze úvodní půlky soutěže stojí za zmínku hlavně parádní otočka v domácím utkání proti týmu BO Ostrava. Reprezentanti UPOLu prohrávali na začátku třetí třetiny už 3:6, ale přesto dokázali vývoj zápasu obrátit ve svůj prospěch a zvítězit poměrem 9:6. Z méně vydařených výkonů vyčnívá hlavně zápas na ledě posledního celku tabulky VUT Cavaliers Brno v odloženém zápase čtvrtého kola. Hanákům v něm hrubě nevyšel vstup do utkání, které trestuhodně podcenili a prohrávali po první třetině 0:4. Ve zbytku zápasu už ztrátu dohnat nedokázali a odjeli tak z ledu posledního týmu celé soutěže s porážkou 4:6. Tým HC UP je přes svátky a měsíční ligovou pauzou poměrně stabilně usazený ve vrchní polovině tabulky.

Počínaje vánočními svátky mají hráči na programu zhruba měsíční volno. „Vánoce budu trávit s rodinou a přáteli, to je pro mě nejlepší forma odpočinku. Nebudu ale jenom jíst cukroví, mám v plánu vyrazit na hory, pojedu na MS juniorů do Ostravy, zároveň budu trénovat a chtěl bych věnovat nějaký čas i škole. Mám to ale takhle rád, nerad lenoším,“ pověděl o svých plánech pro trávení vánočního času letošní nováček v týmu Dominik Dubovčí.

Znovu na led k soutěžnímu utkání hráči HC UP vyjedou v pondělí 20.1. 2020 v Uničově, kde je čeká souboj s Bo Ostrava Vítkovice Steel. Utkání začne v 17 hodin a všechny na něj srdečně zveme. Pevně věříme, že se v něm po dlouhé pauze a zkouškovém období opět dokážeme vrátit na vítěznou vlnu.