Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Shields vstoupili do nové sezóny vítězně

Uničov – K prvnímu zápasu nové sezony Evropské univerzitní hokejové ligy dorazil na domácí kluziště olomouckých hokejistů nováček ligy z Českých Budějovic. Shields šli do zápasu po dvou předsezónních try-outech s řadou nových hráčů v sestavě. A premiéra se povedla. University Shields Olomouc vstoupili do soutěže stejně jako loni výhrou za tři body. Zápasu předcházelo slavnostní buly, které obstarala děkanka právnické fakulty Univerzity Palackého Zdenka Papoušková.

University Shields Olomouc – VŠTE BLACK DOGS Budweis 5:3 (4:3, 0:0, 1:0)
Góly a asistence: 1. Skopal (Müller), 4. Hajšman (Matuška, Blahunek), 9. Müller (Výkruta), 18. Matuška (Blahunek, Lainka), 52. Blahunek (Matuška, Hajšman) – 5. Holub (Dvořák), 20. Škoda (Benda), 20. Fiala (Tejko, Hrůša)
Vyloučení: 8 – 8
Rozhodčí: Doležel – Paclík, Pippal
University Shields Olomouc: Ovčaři (Molnár) – Liška, Tománek, Lainka, Pernický, Křesala, Olšr – Vaňo (A), Janečko, Kerda, Konečný, Skopal (C), Müller, Výkruta, Matuška, Horák, Hajšman, Šmída, Blahunek
VŠTE BLACK DOGS Budweis: Svoboda (Treber) – Hrůša, Šafář, Benda (A), Škoda – Kukla, Tejko, Fiala (C), Holub, Dvořák, Weber, Štauber, Tisoň

Trenér Radim Zbránek musel hned v úvodním utkání vyřešit absenci nového kapitána Miroslava Janoška. Tuto roli zastal pro první zápas Pavel Skopal, který se za to trenérům odvděčil hned v první minutě zápasu. S jeho nenápadnou střelou z pravého kruhu si hostující brankář Svoboda nedokázal poradit a Shields šli po čtyřiačtyřiceti sekundách do vedení. Ve třetí minutě se poprvé dostala na led velice aktivní čtvrtá útočná formace domácích, která dělala od začátku až do konce obraně hostů veliké potíže. Hajšman nejprve orazítkoval pouze brankovou konstrukci Svobodovy branky, aby o několik vteřin později z výborně vyřešené situace tři na dva zvýšil vedení Shields na 2:0. Lepší začátek si domácí nemohli přát. Budějovičtí Black Dogs ale hned vzápětí dostali příležitost dostat se zpátky na rozdíl jediné branky a tu využili. Na dvě minuty si šel za hákování sednout na trestnou lavici Dušan Kerda a následnou přesilovou hru využil hostující Lukáš Holub. To vše se odehrálo během úvodních čtyř minut zápasu. Ani na další gól se nečekalo dlouho. V deváté minutě Tomáš Výkruta odvážným napadáním vybojoval puk v útočné třetině, nahrál k pravé tyči osamocenému Jakubu Müllerovi a ten neměl problém uklidit puk do branky. Shields vedli 3:1 a drželi otěže zápasu ve svých rukou. V osmnácté minutě navíc přišla krásná akce, na jejímž začátku stál Petr Lainka. Obránce domácích si vzal kotouč, našlápl okolo branky, dlouhatánským pasem přes celé hřiště našel na modré Iva Blahunka, který ještě z otočky vyšperkoval celou akci přihrávkou na volného Jana Matušku a ten zvýšil na rozdíl tří branek. Hokejisté Black Dogs však stihli ještě do konce úvodní třetiny udělat ze zápasu drama. V poslední minutě totiž dokázali udeřit dvakrát v rozmezí patnácti sekund. Na 2:4 snižoval po chybě domácích Jan Škoda a zpátky na rozdíl jediné branky poslal zápas hostující kapitán Jan Fiala. První třetina tedy přinesla hned sedm gólů.

Druhá část zápasu byla plná vyloučení a také nevyužitých přesilových her, o které se oba týmy rozdělily téměř rovnoměrně. Největší příležitost ke skórování se ve druhé třetině naskytla budějovickému Janu Bendovi, který měl před sebou v přesilové hře pěti proti třem prázdnou branku. Radost mu ale zkazil výborným přesunem a zákrokem lapačkou domácí golman Jakub Ovčaři. Shields tak díky němu i nadále drželi jednobrankové vedení.

Ve třetí třetině měla hra rychlý spád. Hrálo se nahoru dolu a téměř bez přerušování. Šance byly k vidění na obou stranách. V osmačtyřicáté minutě zápasu mohl přidat svůj druhý gól v zápase Pavel Skopal, který dostal výbornou přihrávku zpoza brány od Martina Šmídy a ocitl se sám před brankářem Svobodou. Hráč zastávající v úvodním utkání roli kapitána však byl až příliš blízko branky a Svoboda jeho pokus dokázal zneškodnit. Poslední slovo v zápase tak nakonec měla aktivní čtvrtá formace Shields. V přesilové hře osm minut před koncem svým třetím kanadským bodem v zápase asistoval Jan Matuška skórujícímu Ivo Blahunkovi a to znamenalo, že Black Dogs dostali v Uničově pověstného „bůra.“ Hosté poté ještě dostali jednu velkou šanci, jak se dostat zpátky do hry, když šest minut před koncem hráli minutu a půl trvající přesilovku pět na tři. Tu však využít nedokázali. Zbytek zápasu se dohrál bez větších šancí a to znamená jediné. University Shields Olomouc si na úvod připsali do tabulky všechny tři body za vítězství 5:3 nad VŠTE BLACK DOGS Budweis.

Hodnocení trenéra:

Radim Zbránek: „Je super, že jsme vyhráli. Pro ten vstup do sezóny je to strašně důležité. Kluci hráli to, co jsme si řekli. Viděli jsme tam sice nějaké chyby v obraně, která nás stály zbytečně inkasované góly, ale klíčové bylo, že nás to nepoložilo a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Teď nás čeká spousta práce a další zápas.“

Notice: Undefined variable: attr in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/templates/gallery.php on line 34