Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Tým HC UP vybojoval další cenné vítězství, tentokrát na domácím ledě proti UK Hockey Prague

Uničov – Hokejisté HC UP Olomouc si i ve druhém kole připsali tříbodové vítězství a aktuálně vedou tabulku nově vzniklé Univerzitní ligy ledního hokeje. Po pátečním vítězství 4:1 v Ostravě si tentokráte na domácím ledě poradili s výběrem pražské Univerzity Karlovy 2:1. O oba góly se postaral letošní nováček v týmu Petr Mareček. V brance zase čaroval skvělý Ondřej Horváth.

HC Univerzita Palackého v Olomouci – UK Hockey Prague 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly a asistence: 20. Mareček (Kropáč, Janečko), 24. Mareček (Blahunek, Janečko) – 40. Piovarči (Rubeš)
Rozhodčí: Markovský – Novotný, Šimčík
Vyloučení: 9 – 8
HC Univerzita Palackého v Olomouci: Horváth (Molnár) – Kropáč, Smolka, Janků, Dubovčí, Síkora, Lainka – Blahunek, Výkruta, Hajšman (C), Skopal, Cach, Vaňo, Pažourek, Rimmel, Pěcha, Kerda, Janošek, Janečko, Mareček
UK Hockey Prague: Novák – Karoch, Klinger (C), Duben, Bořík, Glitta – Hakl, Steklík, Kaleta, Čmejla, Piovarči, Rubeš, Hyršl, Halberštát, Havelka

Úvodní pasáž zápasu byla v režii hostujícího týmu, který si vypracoval několik poměrně zajímavých šancí. První velkou však měli domácí, když ve 4. minutě ideálně mezi kruhy nabídl kotouč Rimmel Cachovi. Tomu však střela vůbec nesedla. Z pokračujícího tlaku však domácí vytěžili přesilovou hru, která úplně otočila dosavadní průběh úvodní třetiny. Od té doby totiž byly jasně lepší a nebezpečnější domácí. V přesilovce dobře střílel Síkora, proti kterému vytáhl dobrá zákrok vyrážečkou hostující brankář Novák. V osmé minutě se výborně prokličkoval až před brankáře Janků, ale v těsné blízkosti od branky už ztratil rychlost a nic kloudného dokázat nevymyslel. Poté v jedenácté minutě trestuhodně minul branku v situaci tři na jednoho Kerda a neujala se ani akce kapitána Hajšmana, který se elegantní otočkou uvolnil z rohu kluziště. Následovala přesilová hra UK a několik famózních zákroků brankáře Ondřeje Horvátha, na kterého se mohli hráči HC UP opravdu spolehnout.  Po velice krušných chvílích před vlastní brankou se však dočkali hráči HC UP těsně před první sirénou úvodního gólu. Kropáčovu střelu před brankou šikovně tečoval Mareček a na zimním stadionu v Uničově rázem bylo o něco veseleji.

Na samém konci úvodní třetiny fauloval hostující Duben a tým UP tak vstoupil do druhé třetiny v početní výhodě. Zužitkovat se ji však nepodařilo. Hra se ve druhé třetině ještě o něco zrychlila a šance se střídaly na obou stranách kluziště. A jednu z nich opět dokázal využít střelec zápasu Petr Mareček. Ve čtyřiadvacáté minutě dostal od Blahunka nahrávku zpoza branky a nadvakrát z velice krkolomné pozice dokázal dostat puk za záda Kristiána Nováka. Domácí tak vedli o dvě branky a na tahu byli hosté. Velice blízko ke snížení byl v osmadvacáté minutě Aleš Hyršl, který našlápl přes celé hřiště až k nebezpečnému zakončení. Jeho střela měla sice dobré parametry, ale Ondřej Horváth vytáhl parádní zákrok ramenem a vytěsnil puk ven z branky. Z následného protiútoku se mohl na druhé straně prosadit Kerda, před kterým už po povedeném blafáku zívala jen prázdná klec. Jeho backhandové zakončení však zázračně v poslední možné chvíli zastavil brankář Novák. Ve zbývající části druhé třetiny byli jasně lepším týmem hosté. Jejich tlak vedl mimo jiné také k více jak dvouminutové početní výhodě pěti proti třem. Tu však dokázali domácí skvěle ubránit. Podstatnou část střel zblokovali, a když už nějaká prošla, tak byl v brance pozorný Horváth. Poté však paradoxně ve hře pěti proti pěti inkasovali. Po dlouhém oslabení si potřebovali domácí obránci odpočinout a trenér Zbránek vyslal na led hned čtyři útočníky. Toho dokázali hosté využít, když naprosto rozebrali obranu HC UP a Piovarči po přihrávce Rubeše půl minuty před konce druhé periody výrazně zvedl šance hráčů z Univerzity Karlovy na eventuální bodový zisk.

Ve třetí třetině už moc šancí k vidění nebylo. Hrál se spíše velice bojovný hokej a hráči se prali o každý kotouč. V padesáté minutě málem potřetí zvedl fanoušky v Uničově ze sedaček obránce Tomáš Síkora, jehož výborná rána orazítkovala spojnici branky, kterou strážil Kristián Novák. Domácím fanouškům nejvíce zatrnulo, když si na trestné lavici odpykával trest za sekání Petr Lainka. Tým UK si v přesilovce vytvořil velký tlak a několik dobrých šancí. Ani jednu však nedokázal využít. Šest minut před koncem pak rozhodčí udělili trest na pět minut plus do konce utkání hostujícímu Karochovi za nevybíravý zásah do oblasti hlavy Martinu Pěchovi. Tým HC UP tak mohl v dlouhé přesilovce, která trvala téměř do konce utkání ještě pojistit své vedení. To se však nepovedlo a po faulu kapitána Hajšmana se domácí o dvě z pěti minut v početní výhodě přišli. Na konečném výsledku už se však ve zbývajících minutách nic nezměnilo a tým Univerzity Palackého se tak může po dvou kolech pyšnit plným bodovým ziskem a prozatimním prvním místem v tabulce Univerzitní ligy ledního hokeje. Další zápas odehrají olomoučtí univerzitní hokejisté ve středu 9.10. v Českých Budějovicích na ledě Black Dogs Budweis.