Zakopl jsem a zkusil jsem to tam hodit, smál se dvougólový hrdina Mareček

Uničov – Tým HC Univerzita Palackého v Olomouci je novým lídrem Univerzitní ligy ledního hokeje. V neděli dokázal ve druhém kole soutěže porazit UK Hockey Prague a jako jediný tým má zatím kompletní sbírku bodů. Přinášíme vám ohlasy aktérů utkání v hlavní roli se střelcem obou olomouckých branek Petrem Marečkem.

„Nečekal jsem, že po prvních dvou kolech povedeme tabulku. Jsme za to rádi, je to super,“ usmíval se po utkání útočník Petr Mareček, který zařídil oba góly domácího celku. Vítězství proti Pražanům se přitom nerodilo lehce. HC UP se na sklonku první třetiny dostal do vedení a ve 24. minutě Mareček v poněkud netradiční pozici v kleče zvyšoval na 2:0. „Udělal jsem stahovačku, zakopl jsem a zkusil jsem to tam hodit. A padlo to tam,“ vyprávěl s úlevou nejlepší střelec Olomouce.

Potom však partu kolem kapitána Dominika Hajšmana čekaly rušné chvíle. Tým UK Hockey Prague se navzdory druhé inkasované brance ve druhé třetině zvedl a domácí mu nabídli velkou příležitost ke snížení v podobě takřka dvouminutové přesilovky 5 na 3. Ta se Pražanům zužitkovat nepovedla, zejména díky obětavé hře hráčů HC UP. „Klukům jsem věřil. Během toho oslabení byla maximálně jedna střela, takže děkuju klukům, že to tam blokovali. Byla to perfektní práce,“ pochvaloval si po zápase brankář Ondřej Horváth. Hostům se pak v závěru druhé dvacetiminutovky přece jen podařilo skórovat. „Sice jsme na konci druhé třetiny dostali gól, ale určitě nám hodně pomohlo, že jsme to ubránili. Byl to dobrý základ pro třetí třetinu,“ dodal jeden z hlavních strůjců úspěchu univerzitního týmu.

Oba hráči modrobílých se pak shodli na tom, že výhra nad UK Hockey Prague byla ubojovaná. „Asi se budu opakovat, ale první třetina byla dobrá, tu druhou se na nás dotáhli, ale v té třetí jsme zabojovali, něco jsme si předtím řekli v kabině. A bylo to lepší,“ hodnotil průběh utkání Petr Mareček. „Bylo to hodně otevřené, oproti Ostravě, kde nám lépe šly nohy. Neměli jsme tolik klidu na hokejkách, bylo to spíš ubojované,“ souhlasil strážce olomouckého brankoviště.

Hokejisté Univerzity Karlovy může těsná prohra mrzet o to více, protože je poslala na poslední místo tabulky se skóre 2:9. Na druhou stranu bylo oproti úvodnímu zápasu sezóny, který Hockey Prague prohráli se svým městským rivalem Engineers Prague vysoko 7:1, je patrné zlepšení. „Zápas byl lepší než minulý. Povedl se nám začátek, pak jsme sice dostali hloupý gól, ale ve druhé třetině jsme se do toho zápasu dostávali,“ pokrčil rameny brankář Kristián Novák. „Ve třetí třetině jsme byli podle mě lepší, ale nepadalo nám to tam,“ smutnil. „V průběhu sezóny se snad budeme ještě zlepšovat,“ doufá.

Tým Univerzity Palackého tak bude minimálně do středy na prvním místě tabulky, hráči ale moc dobře ví, že nesmí nic podcenit. „Jdeme to každého utkání s tím, že chceme vyhrát, ale bereme to s pokorou. Musíme jít do každého utkání s respektem vůči soupeři,“ říká rozhodně Ondřej Horváth.

TEXT: Kristýna Nováková

FOTO: Daniel Klement

hc univerzita palackého, hc up, hc up olomouc, Hokej, University Shields, Univerzita Palackého, UPOL