Cesta do Prahy týmu HC UP žádné body nepřinesla

Praha – Hokejisté Univerzity Palackého vycestovali první listopadovou neděli do hlavního města, aby vyzvali v souboji o první místo tabulky domácí Engineers. Nejproduktivnější a zároveň nejlépe bránící tým ULLH si na svém domácím zimním stadionu Hvězda dokázal s Olomoucí poradit jen velice těsně, když si výhru dokázal definitivně pojistit až tři minuty před koncem. Tým z Olomouce odešel poprvé v Univerzitní lize ledního hokeje ze zápasu bez bodu.

Engineers Prague – HC Univerzita Palackého v Olomouci 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly a asistence: 29. Josefus (Fabiánek), 50. Burda (Kolář, Káník), 58. Káník (Chlouba, Josefus)
Vyloučení: 6:3
Engineers Prague: Příhoda – Janásek, Raiterman, Žáček, Herna, Klement, Sedliský, Vobořil – Chlouba, Kadlec, Potocký, Hyršl, Vopat, Janata, Káník, Josefus, Ujfaluši, Fabiánek, Burda, Kolář, Outrata
HC Univerzita Palackého v Olomouci: Ovčaři (Molnár) – Kuchař, Kropáč, Imrich, Smolka, Dohnal, Dubovčí, Síkora, Lainka – Siegel, Hajšman, Skopal, Rimmel, Pěcha, Kerda, Janošek, Müller, Janečko, Mareček

Už začátek zápasu naznačil, že se bude jednat o velice bojovné utkání. Žádnou pořádnou šanci diváci neviděli do třetí minuty, kdy si trest za hákování odpykával olomoucký Síkora. V přesilové hře domácí několikrát nepříjemně zahrozili. V nejvýraznější šanci se objevil Petr Josefus, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. Uprostřed úvodní třetiny se dopředu dobře probíjel olomoucký Petr Mareček a Janásek jej u mantinelu zastavil pouze za cenu faulu. V následné přesilovce si olomoučtí hokejisté vypracovali své nejvýraznější šance úvodního dějství. Také Příhoda v domácí brance však, stejně jako chvíli před tím v té hostující Ovčaři, za svá záda žádný puk nepustil. Poté ještě stála při olomouckých velká porce štěstí, když v sedmnácté minutě napřáhl ke střele z mezikruží domácí hráč se zlatou helmou Jan Chlouba. Svůj gólový čich z úvodu letošní sezóny však tento bývalý Sparťan nepotvrdil a naštěstí pro hosty vůbec netrefil polo odkrytou branku.

Druhá třetina začala náporem domácích Engineers. Ale vždy když bylo potřeba, tak byl na svém místě spolehlivý golman Ovčaři. Do dobrých šancí se však dostávali také hokejisté z Olomouce. Jako například v sedmadvacáté minutě Janošek, který z prostoru mezi kruhy jen těsně minul branku domácích. Minutu na to se hráči Engineers ocitli na ledě se šesti bruslaři, což samozřejmě pravidla nedovolují a Outrata tak odjel za svůj tým odpykat trest. A jakoby to byl od domácích taktický tah. V následném oslabení se totiž pár vteřin po buly prosadil Petr Josefus a poslal svůj tým do vedení. Olomouc poté na Prahu zatlačila a dokonce si vybojovala téměř minutu trvající přesilovku pět na tři. Ani v té však recept na brankáře Příhodu nenašla. Na Hvězdě se nadále hrál bojovný zápas, který čas od času nabídl nebezpečné šance na obou stranách. Další gól už však ve druhé části hry nepadl.

Na začátku třetí třetiny olomoučtí hokejisté dohrávali přesilovku, kterou si přenesli ještě z předchozí části hry a dostali domácí hokejisty pod solidní tlak, ze kterého vyplynulo následné další vyloučení. A to už Olomouci přineslo ovoce. Kapitán Hajšman nabil na modrou Pavlovi Skopalovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Nerozhodné skóre pak svítilo na tabuli do 50. minuty, kdy si Kolář našlápl doprava, přenechal puk Burdovi a ten zakončením do protipohybu brankáře vrátil vedení na domácí stranu. Chvíli na to se naskytla velká šance na druhé straně Pěchovi, ale proti byl opět spolehlivý Příhoda. Engineers se však od druhé vstřelené branky hodně zvedli, hráli v sebevědomé herní pohodě a šance Olomouce byly velice sporadické. Definitivní tečku za zápasem napsal tři minuty před koncem domácí Jakub Káník, před kterým se hostující obránci trestuhodně rozutekli a on tak neměl problém zavěsit kotouč do míst, ve kterých Ovčaři neměl šanci zasáhnout.

Engineers Prague se tak stali historicky prvním týmem, který dokázal v ULLH obrat o všechny body tým Univerzity Palackého. Domácí také díky tomuto vítězství aktuálně vedou ligovou tabulku před HC Masaryk University z Brna. Tým HC UP je aktuálně na třetím místě se ztrátou pěti bodů na čelo tabulky a jedním odloženým zápasem navíc. Příští zápas odehraje olomoucký univerzitní tým v pondělí 11.11. na svém domácím stadionu v Uničově, kde od 17 hodin vyzve tým BO Ostrava Vítkovice Steel.

FOTO: Engineers Prague

TEXT: Lukáš Sedlačík

engineers prague, hc up, hc up olomouc, hokej upol, olomouc, praha, shields, ullh, Univerzita Palackého, univezita palackého, UPOL