Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

V neděli čeká tým HC UP na ledě Engineers Prague přímý souboj o čelo tabulky

V rámci 7. kola ULLH pojedou hokejisté HC Univerzity Palackého v Olomouci do hlavního města České republiky, aby zde změřili síly s Engineers Prague. Pražané jsou momentálně prvním týmem tabulky, nicméně pokud by Olomouc vyhrála, sesadí je z trůnu. Zápas začíná v neděli 3. 11. od 12:15 na Zimním stadionu Hvězdy Praha.

Engineers Prague mají na svém kontě po 6 odehraných zápasech 15 bodů, přemožitele našli v dosavadním průběhu ULLH pouze jednou, a to ve druhém kole, kdy podlehli HC Masaryk University 2:1. Poté už jen vyhrávali – 6:1 proti BO Ostrava Vítkovice Steel, 1:5 na ledě plzeňských Akademiků, následně 8:1 rozválcovali VUT Cavaliers Brno a své poslední tři body si přivezli z Českých Budějovic (1:4). Při takových výsledcích jistě nepřekvapí, že mají Pražané nejlepší průměr vstřelených branek na zápas 5,17 a také nejnižší průměr branek obdržených… Kromě toho Engineers kralují také statistikám využití přesilovek, které se u nich zastavilo na čísle 36, 84 % (to je o více než 13 % lepší než v případě druhých HC UP).

Hned 4 hráči se pak vešli do první desítky kanadského bodování Univerzitní ligy ledního hokeje. Nejlepší z nich je Petr Josefus, který, přestože odehrál pouze 3 zápasy, dokázal vstřelit 4 branky a na další 3 přihrál – to Josefuse řadí na druhé místo. Na záda mu dýchá jeho spoluhráč Jiří Janata (6+2). Podobně vypadá také tabulka nejlepších střelců ULLH, Josefus je druhý a Jaroslav Chlouba (4+2) třetí. Gólmanským statistikám kraluje Tomáš Maštalířský s průměrem 97, 30 obdržených branek na zápas (nutno však dodat, že se mezi třemi tyčemi ocitl pouze jednou). Stabilní brankářská opora Aleš Příhoda odchytal 4 zápasy a jeho průměr je 96, 52 %. Posledním brankářem, který letos oblékl dres Pražanů, je pak Josef Havel, jehož úspěšnost se zastavila na čísle 95, 12 %.

Engineers mohou být spokojeni také v dalších ohledech, mají totiž suverénně nejlepší návštěvnost svých domácích zápasů. Průměrně se na Lvi zajde podívat 384 diváků, na druhé BO Ostrava Vítkovice Steel jich hodí o stovku méně. Jediná věc, která může hokejistům Engineers Prague trochu dělat vrásky na čele je jejich časté vylučování, také v tomto ohledu jsou totiž „nejlepší“ v lize se 152 trestnými minutami. Zároveň je však třeba podotknout, že navzdory tomu dokáže tým ubránit 91, 67 % přesilovek soupeře a navrch ve svém oslabení už 2x skóroval.

 

Engineers Prague vs. HC Univerzita Palackého v Olomouci

Postavení v tabulce         1. (15)                                                                  3. (13)

Využití přesilovek            36, 84 %                                                              23, 81 %

Ubráněná oslabení         91, 67 %                                                              92, 59 %

Nejlepší střelec                Petr Josefus, Jaroslav Chlouba (4)            Dominik Cach (5)

Nejvíce bodů                     P. Josefus, J. Janata (7)                                 P. Mareček, M. Pěcha, J. Janečko (5)

Úspěšnost zákroků         Tomáš Mašlaířský (97, 30 %)                      Ondřej Horváth (95, 24 %)

Aleš Příhoda (96, 52 %)                                Jakub Ovčaři (93, 52 %)

Josef Havel (95, 12 %)                                  

TEXT: Kristýna Nováková

hc up, Hokej, ullh, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého, univerzitní hokej, univerzitní liga ledního hokeje, UPOL

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz