Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Karanténa jako volání povinnosti

Když jsem před třemi roky na Náměstí Svobody v Brně skládal vojenskou přísahu, jen stěží bych si pomyslel, že dojde k jejímu naplnění na území České republiky.

S vyhlášením nouzového stavu se mně i mým kolegům honila jen jediná myšlenka. A to, zda dojde k našemu aktivování a budeme nasazeni v pohraničních oblastech. Již dva týdny před vyhlášením onoho stavu jsme byli pod neustálým tlakem velení, které apelovalo na neustálou připravenost pro nasazení a dostupnost na mobilu. Všem nám začínalo docházet, že nějaký signál dříve či později přijde. Veškeré studijní povinnosti proto musely jít stranou.

Když konečně došlo k naší aktivaci, byli jsme odesláni na východní hranici a rozmístěni na několik hraničních přechodů, kde naším úkolem bylo zejména posílení počtů policie. Naše nasazení trvalo deset dní, po kterých nás vystřídali chlapi z jiných rot. Během nasazení jsme museli dodržovat přísná hygienická opatření, což v tak velkém počtu lidí nebylo vůbec snadné. Byli jsme ubytováni v jedné z místních škol a obsadili veškeré dostupné prostory. Směna, která měla daný den noční, měla v dopoledních hodinách za úkol vydezinfikovat všechny společné prostory, zejména sociální zařízení.

Po vyčerpávajících deseti dnech, jsme dostali nařízeno čerpání náhradního volna, které nám bylo za nasazení uděleno. Z preventivních důvodů pro případ nákazy jsem se uchýlil na naši zahradu nedaleko mého bydliště. Velkou útěchou mi zde byla možnost neomezených dat od telefonního operátora, který mi poskytl neomezená data. Díky této možnosti jsem se konečně odhodlal k předplacení Netflixu, kde jsem za týden stihl sjet asi tři seriály a nespočet filmů. Zbytek volna před dalším nasazením jsem se věnoval zejména své rodině a přítelkyni.

K dalšímu nasazení došlo trochu nešťastně na Velikonoční pondělí. Místo tradiční pomlázky jsem tedy vyfasoval svou pistoli CZ SP01 – Phantom a nastoupil dalším deseti dnům v rámci plnění úkolů ozbrojených sil. Tentokrát jsem byl převelen na jiné místo, úkol však zůstal prakticky stejný – kontrola osob, dokladů a řízení dopravy. Toto nasazení bylo daleko zábavnější. Nikdy bych nevěřil, kam až dojde lidská hloupost. Příkladem bych uvedl řidiče, který se v podmínce a bez řidičského oprávnění pokoušel překročit hranici. Odměnou za jeho kuráž mu byly dva stříbrné náramky a svoz policejní limuzínou.

S uvolněním opatření se náš život vrací, alespoň trochu do normálu. Konečně se naskytla příležitost sejít se se starou partou u piva. Dalším pozitivem je i možnost se připravovat na nadcházející sezónu ve sportovních zařízeních. S několika spoluhráči jsme již minulý rok byli osloveni ohledně spolupráce s firmou PN Hockey Pavla Neumanna, který nás v hojné míře využívá jako trenéry pro své kempy.

V měsíci červenci a srpnu mě také čeká spolupráce se svým mateřským klubem HC ZUBR Přerov, kde působím jako výpomoc při tréninzích na ledě i mimo ně.

PS

hc univerzita palackého v olomouci, hc up, Hokej, olomouc, univerzitní hokej, UPOL

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz