Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr
home-gear-popover-02.jpg

Na Univerzitě Palackého vznikl studentský hokejový klub.

Z přednášky rovnou na trénink nebo na zápas. Tak bude vypadat letošní akademický rok několika desítek studentů Univerzity Palackého v Olomouci. Na místní Fakultě tělesné kultury totiž vznikla iniciativa pro založení studentského hokejového klubu. Svoji alma mater budou členové týmu University Shields Olomouc reprezentovat v Evropské univerzitní hokejové lize.

Zhruba 30 hráčů a dalších členů nově vznikajícího hokejového klubu se setkalo na úplně první schůzce na Fakultě tělesné kultury. Mezi nimi i student Martin Skoupil. „Hraju lední hokej od pěti let. Hrál jsem v Uničově, momentálně už působím tady v olomoucké okresní soutěži jako brankář. Měl jsem možnost vidět pár zápasů univerzitního hokeje, které hráli Plzeňáci. Úroveň je tam opravdu dobrá a návštěvnost taky. Myslím si, že tam chodí víc lidí, než třeba na druhou ligu u nás,“ říká Skoupil. 

Podle jednoho z hlavních zakladatelů týmu University Shields Olomouc, studenta Dominika Pudelky je Evropská univerzitní hokejová liga šitá na míru právě vysokoškolákům. Soutěž jim totiž umožňuje studovat a zároveň zůstat aktivními hráči. 

Vysoká škola nemusí znamenat konec sportovní kariéry 

„Člověk po střední škole se musí rozhodnout, jestli chce jít na vysokou školu, a tím pádem se vzdá ledního hokeje. Nemůže absolvovat každodenní tréninky, dvoufázové, třífázové, což extraligové týmy vyžadují. Když nastoupíte k nám do univerzitního týmu, pomůžeme vám zajistit individuální studijní plán. Díky tomu můžete pokračovat v ledním hokeji, můžete s námi trénovat dvakrát až třikrát týdně, a tím pádem jste pořád aktivní hráč,“ vysvětluje Pudelka. 

Náklady na první sezónu podle něj vyjdou klub zhruba na tři čtvrtě milionu korun. Studenti proto shánějí sponzory, museli ale sáhnout i do vlastních kapes. Formou stipendií podporuje hokejisty také Univerzita Palackého. „Samozřejmě nemůžeme ze svého rozpočtu dávat peníze na dopravu a podobně. Ale můžeme pomoci tomu spolku stejně jako ostatním studentům, kteří nějakou spolkovou činnost vyvíjejí, poskytnutím stipendií,“ uvedl Svatopluk Horák z Fakulty tělesné kultury. 

Sezóna Evropské univerzitní hokejové ligy startuje v říjnu. Hokejisté University Shields Olomouc se v ní utkají s týmy vysokých škol z Česka, Slovenska, Polska nebo Maďarska. „První utkání je 1. října. Hrajeme venku proti Cavaliers Brno. Do zápasu máme zatím naplánovaných pět tréninků. Pro první rok máme v plánu dostat se do play-off a umístit se do šestého místa,“ dodává Dominik Pudelka. 

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/olomouc/zpravy/_zprava/na-univerzite-palackeho-vznikl-studentsky-hokejovy-klub-jmenuje-se-university-shields-olomouc–1756687

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz