Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115

Souboj nováčků ovládli Shields

Cavaliers Brno – University Shields Olomouc

Konečný stav: 0:5

První třetina: 0:3. Druhá třetina: 0:1. Třetí třetina: 0:1
Branky: 5. Janků, 11. Kočiřík, 19. Cach, 28. Janků, 56. Hajšman. Vyloučení: 5:4. Střely na branku: 31:17.

CAVALIERS: Hübner (21. Bartošek) – Dobiáš, Vágner J., Cívka, Varholík, Dobšák, Huml, Malíř – Dvořák F., Gombarčík, Svatuška, Pospíšil, Stupka, Štěpánek, Melichárek, Jochman, Polzer, Maršálek, Culka, Kosorín.
SHIELDS: Horváth – Janků, Liška, Síkora, Tománek – Janošek, Kočiřík, Cach, Evják, Hajšman, Horák, Lainka, Matuška, Říčka, Siigel, Dočkal, Cios, Pudelka.

Reportáž z utkání:

BRNO – První kolo Evropské univerzitní hokejové ligy nabídlo souboj nováčků. Brněnští Cavaliers přivítali na domácím ledě University Shields Olomouc. Hosté si po bojovném výkonu odvezli plný počet bodů, kdy domácímu celku nedovolili ani jednou skórovat.
Domácí kavalíři vstoupili do zápasu velmi aktivně, v prvních minutách si vypracovali několik možností, které zlikvidoval brankář hostí Horváth. Skóre ale v páté minutě otevřeli hosté. Olomoucký Janků využil zaváhání domácího obránce, dostal se do samostatného úniku, který proměnil. Zápas se po prvním gólu vrátil do zajetých kolejí – tlak domácího mužstva přerušovaný rychlými kontry hostů. Druhá část třetiny přinesla již vyrovnanější hru. Hned v jedenácté minutě se opět prosadili hosté, konkrétně Lukáš Kočiřík. V následujících minutách domácí soupeři nabídli přesilovou hru, ze které si však olomoučtí nevypracovali žádnou šanci. Pověstný gól do šatny domácí inkasovali po přesné střele zápěstím z hokejky Dominika Cacha.
Prostřední dějství již nenabídlo tolik šancí. Na domácím mužstvu byla vidět snaha vrátit se do zápasu. Hosté naopak chytře bránili střední pásmo, nepouštěli Cavaliers do souvislého tlaku a neustále hrozili z nebezpečných protiútoků. V osmé minutě se opět prosadil hostující Janků, který domácího brankáře překonal střelou do horní části branky. Po tvrdém souboji při obranném zákroku utržil olomoucký bek Tomáš Síkora krvavé zranění. Hosté před sebou měli čtyřminutovou přesilovou hru. Tu olomoucký tým odehrál bez výrazného tlaku, několikrát ohrozil domácího gólmana, ale bezvýsledně. Před druhou přestávkou Shields ustáli dobře sehranou přesilovou hru Cavaliers. A to také díky dobrým zákrokům hostujícího brankáře.
V brněnské hale Úvoz začala třetí třetina tam, kde druhá skončila – krátkou neproměněnou početní výhodou domácích a zajištěnou hrou hostujícího celku. Rychlé útoky olomouckých střídal nátlakový hokej Cavaliers, který končil maximálně na výstroji brankáře Shields Horvátha. Hosté měli možnost hrát čtyřminutovou přesilovou hru. Tu se jim však nepovedlo proměnit. Pár minut před koncem překonal domácího brankáře Hajšman, který tak uzavřel gólový účet zápasu.
Nejlepším hráčem Cavaliers byl vyhlášen Jakub Vágner. Nebylo překvapením, že cenu pro nejlepšího hráče Shields převzal brankář Ondřej Horváth, který si hned na úvod sezony připsal shutout.

Ohlasy trenérů:

Ladislav Šoukal (Cavaliers Brno): „První zápas nám ukázal sílu týmu. Škoda, že jsme neudrželi nervy na uzdě a v první třetině inkasovali tři góly – víceméně z ničeho. Pak se hra ale dost vyrovnala a bylo jen otázkou času, kdy dáme gól. Bohužel 60 minut bylo málo, takže je tam dnes nula, ale určitě to bude lepší, jen se potřebujeme odpíchnout. Doufám, že do příštího zápasu budou všichni kluci zdraví a půjdeme do toho zase bojovně a s útočným hokejem. To nás bude držet celou sezónu, i kdybychom zase měli prohrát třeba o gól, určitě budeme hrát útočně.“

Radim Zbránek (University Shields Olomouc): „Zápas hodnotím dobře. Kluci dřeli, snažili se. Vstřelili jsme pět krásných gólů. Dnešek jsme brali jako testovací zápas, obrana nebyla tak sehraná, jak bych si představoval, musíme na ní ještě zapracovat. Jinak tým dodržoval námi stanovenou taktiku docela poctivě.“