Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Předsezónní tryout ukázal, že nikdo nemá své místo v sestavě jisté

První týden v září se konal tryout, který byl rozdělen hned do tří částí, na kterých se hráči mohli porvat o místo v sestavě HC UP Olomouc pro nadcházející sezónu. Těchto tří „zkoušek“ se účastnili jak stabilní členové kádru z předchozí sezóny, tak také nováčci, kteří přišli zkusit své štěstí. Takových se tu objevila více než desítka. Trenér Zbránek tak má před startem premiérové sezóny v Univerzitní lize ledního hokeje z čeho vybírat. 

Úvodní takzvaná „suchá“ část letošního skládání týmu proběhla v prostorách AC Baluo v areálu Univerzity Palackého na Neředíně, kde sídlí Fakulta tělesné kultury. „Tyhle výsledky určitě budou rozhodovat o tom, jestli s váma budeme počítat do nějaké té sestavy nebo ne, ale zase to nebude hrát takovou roli jako ty tréninky na ledě,“ vysvětloval ještě před začátkem trenér Radim Zbránek. Hráči byli v Baluu změřeni na přístroji InBody a poté se vrhli na koordinační, postřehové a fyzické testování. 

Pár dní poté už se tým trenérovi ukázal také ve svém „přirozeném prostředí.“ A sice na ledě zimního stadionu v Prostějově, kde se o víkendu 7. a 8. září konaly dva tréninky, které napověděly o připravenosti hráčů mnohem více. Byly totiž poskládány tak, aby trenérovi a realizačnímu týmu okolo něj ukázaly nejen dovednosti hráčů jako jednotlivců, ale také týmové myšlení. „Výkony služebně starších hráčů byly na první pohled lepší než loni. Bylo vidět, že většina začala s přípravou ještě před tryoutem. Samozřejmě přišla také spousta nových hráčů, takže vzrostla i konkurence. Noví hráči byli příjemným překvapením. Jejich snaha bojovat o místa byla opravdu velká,“ pochvaloval si trenér Zbránek. 

Ještě před startem sezóny, který je pro HC UP naplánován na 27. září, absolvuje tým několik společných tréninků, na kterých se definitivně rozhodne o tom, kdo se objeví na startu sezóny v základní sestavě, a kdo ještě bude muset o svoji příležitost zabojovat. „Výsledkem tryoutu je významné rozšíření soupisky, ze které budeme skládat sestavu na jednotlivá utkání. Ty co zůstanou pod čarou budeme střídat za zraněné hráče nebo hráče, kterým klesne výkonnost nebo morálka. Každý hráč bude mít během sezóny možnost ukázat zlepšení a říct si tak o svou šanci,“ uzavřel hodnocení letošního tryoutu trenér, který loni olomoucký tým dovedl do čtvrtfinále EUHL. 

 

 

 

Úvodní zápas premiérové sezóny v nově vzniklé české Univerzitní lize ledního hokeje čeká na reprezentanty olomoucké Univerzity Palackého v pátek 27. září. Staronový tým pojede do Ostravy, kde vyzve domácí tým BO Ostrava, který v létě navázal spolupráci s extraligovými Vítkovicemi a očekává se, že do nové sezóny vstoupí výrazně posílený. První domácí utkání je pak na programu hned o pár dní později. V pondělí 30. září tým HC UP Olomouc na svém domácí ledě na zimním stadionu v Uničově od 17 hodin vyzve UK Hockey Prague. Pro aktuální informace o datech a přesunech termínů jednotlivých zápasů sledujte naše facebookové stránky. 

FOTO: Karolína Ježková / Nika Tótová

TEXT: Lukáš Sedlačík

hc up olomouc, Hokej, hokej upol, shields, try out, ullh, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého, univerzitní hokej, univerzitní liga ledního hokeje, UPOL

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz