Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Univerzitní hokej přepisuje dějiny. V září odstartuje nová česká univerzitní liga.

Praha, 1. 8. 2019 –Spojení ledního hokeje a vysokoškolského studia nabírá nový rozměr. V září 2019 odstartuje česká Univerzitní liga ledního hokeje (ULLH). Na tiskové konferenci v Síni slávy českého hokeje to oznámili představitelé soutěže zástupce společnosti UNI Sport CZ Ondřej Šebek, předseda České asociace univerzitního hokeje Tomáš Hlaváč a jejich hosté předseda České konference rektorů Petr Sklenička, prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král a generální ředitelka BPA Marketing Jana Obermajerová.

 

         “Vznik ligy je výsledkem dlouhodobé práce všech zúčastněných a vnímám to jako obrovský krok kupředu v českém akademickém sportu,” říká David Novák, jednatel společnosti UNI Sport CZ, která se společně s Českou asociací univerzitního hokeje podílí na organizaci ULLH.

 

         V letošní sezóně se univerzitní ligy zúčastní 8 klubů reprezentujících 13 českých vysokých škol. Kluby se mezi sebou utkají tříkolově, v základní části odehrají celkem 84 utkání. Zvláštností ve vyřazovací části je volba soupeřů, což je v českém hokeji unikátní. Lépe umístěné kluby v tabulce po základní části si vždy zvolí svého soupeře. Vítěz soutěže pozvedne nad hlavu Pohár Jana Palacha.

 

         Cílem Univerzitní ligy ledního hokeje je vybudování dlouhodobé soutěže, která bude navazovat na juniorskou kategorii a která nabídne možnost skloubení s plnohodnotným vysokoškolským studiem. Zúčastněným univerzitám liga navíc přinese atraktivní program pro studenty s možností zapojení se do sportovní i organizační činnosti vysokoškolských hokejových klubů.

 

         “Je na místě poděkovat Českému svazu ledního hokeje a společnosti BPA Marketing za to, že se rozhodli podpořit vznik ligy. Věřím, že pokud budeme společně pokračovat v práci, kterou jsme začali, bude liga přínosem nejen pro český hokej, ale také pro fanoušky, studenty a především pro českou společnost,” říká místopředseda České asociace univerzitního hokeje Filip Malota.

 

         Univerzitní liga ledního hokeje naváže na tradici univerzitních bitev, které jsou mezi studenty velmi populární. “Univerzitní hokej je nyní fenoménem a my bychom rádi studentům nabídli projekt, který jim bude přinášet radost a zároveň je obohatí, ať už se jedná o prodloužení sportovní kariéry, či nabytí nových zkušeností. Věřím, že startujeme něco unikátního,” uzavírá Tomáš Hlaváč, předseda České asociace univerzitního hokeje.

 

Facebook –www.facebook.com/univerzitnihokej

Instagram –www.instagram.com/univerzitnihokej

Twitter –www.twitter.com/unihokej

Web –www.univerzitnihokej.cz

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz