Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Shields konečně ukázali sílu. Odnesla to Plzeň

PLZEŇ – Po nepříliš povedené základní časti EUHL čekal olomoucké Shields první zápas nadstavby, ve které se týmy poperou o zbylá dvě místa zaručující playoff. Hned první bitva znamenala pro Hanáky těžkou zkoušku  – daleký výjezd na půdu Akademiků z Plzně, kteří do posledního kola bojovali o přímý postup do playoff. Už první vzájemný zápas se rozhodoval v poslední třetině a nabídl divákům strhující podívanou. Tak tomu bylo i nyní.

Akademici Plzeň – University Shields Olomouc 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Akdemici Plzeň: Smejkal (Frček) – Beer, Kubík, Pokorný, Muchka, Šimůnek, Blumentrit, Polívka – Škarka, Franěk, Setikovský, Kučera, Polata, Baxa, Jakubec, Polívka, Krajhanzl. Faschingbauer, Kala

University  Shields Olomouc: Horváth (Molnár) – Tománek, Svozílek, Liška, Janků, Kropáč – Nevřela, Říčka, Janošek, Kuncek, Šmída, Cach, Siegel, Skopal, Hajšman, Lainka, Matuška, Dohnal, Horák

Branky  a nahrávky: 6. Krajhanzl, 13. Setikovský (Faschingbauer, V. Polívka) – 27. Kropáč (Tománek, Matuška), 32. Říčka (Janků, Dohnal), 36. Lainka (Šmída, Říčka), 51. Cach, 60. Liška (Dohnal)

Střely na branku: 29:28 (11:7, 12:13, 6:8)

Vyloučení: 6:2

Rozhodčí: Sýkora – Sedláček, Soukup

Na úvod zápasu si vzala slovo první lajna domácích, která vytvořila místy až drtivý tlak, jenž ale hosté s vypětím sil ustáli. Až od čtvrté minuty se hra začala postupně vyrovnávat a pár šancí si vypracoval i hostující tým. Po polovině třetiny se plzeňští ujali vedení, když chybnou rozehrávku hostů vystihl Krajhanzl a střelou pod víko nedal Horváthovi šanci – 1:0. Po inkasované brance se hosté rychle oklepali a začali pomalu přebírat otěže zápasu. Olomoucký tlak v první třetině vyvrcholil přesilovou hrou, která ale gólem neskončila. Naopak následné oslabení Shields nedokázali ubránit, když se z dorážky prosadil Setikovský – 2:0. Hra se v poslední fázi první třetiny hodně otevřela a na obou stranách se střídaly šance s výbornými zákroky brankářů. Do šaten se nakonec šlo s dvougólovým vedení domácích.

Do druhé třetiny nastoupilo jiné hostující mužstvo. Od úvodního buly Shields jednoznačně Akademiky přehrávali, dohrávali souboje, bojovali, a hlavně začali proměňovat šance. Po sedmi minutách třetiny se v přesilové hře tečí prosadil Kropáč – 2:1. Kontaktní gól hosty ještě více nakopl a na ledě bylo do konce třetiny pouze jedno mužstvo. V 32. minutě získal puk na vlastní polovině Říčka, který domácímu obránci zamotal hlavu a v samostatném úniku prostřelil Smejkala – 2:2. Domácí vývoj zápasu viditelně rozhodil a někteří hráči ztráceli nervy. Z toho vyplynula přesilová hra pro hostující tým, po které se prosadil Lainka a završil tak obrat zápasu – 2:3. Shields si ještě zahráli jednu početní výhodu, ze které však příliš domácího brankáře neohrozili. Před poslední třetinou tedy svítilo skóre 2:3.

Závěrečná část začala přesilovkou domácích, která k vyrovnání nevedla. Naopak se musel činit brankář Akademiků Smejkal, který skvěle zneškodnil tutovku hostů. Následovala několikaminutová pasáž, kdy se ani jeden z týmů nedostal k pořádnému zakončení. To ale předvedl hostující Cach, který se na útočné modré čáře vyhnul obránci a kličkou nedal domácímu brankáři šanci – 2:4. I po inkasovaném gólu domácí nesložili zbraně, ale naopak zvýšili tlak na hostující branku. V té se několikrát blýsknul Horváth, který svým výborným výkonem dovedl Shields k nečekanému, ale o to krásnějšímu vítězství. Tečku za zápasem udělal Liška, který lobem neomylně trefil prázdnou branku domácích Akademiků, kteří poslední tři minuty hráli bez brankáře – 2:5.

Zápas ovlivnila nedisciplinovanost domácích a dobrá hra v přesilovkách ze strany hostů. Od druhé třetiny byli Shields lepším mužstvem a z celkového pohledu na zápas zvítězili zaslouženě. Olomoučtí ukázali směr, kterého by se měli držet i v následujících zápasech nadstavbové části o play off a zároveň si po nepovedené základní části dokázali, že se mohou směle rovnat jakémukoliv soupeři.

TEXT: Martin Michálek

Notice: Undefined variable: attr in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/templates/gallery.php on line 34