Den válečných veteránů ve znamení hokeje. HC UP se utká s BO Ostrava

Podruhé v letošní sezóně se HC Univerzita Palackého střetne s BO Ostrava Vítkovice Steel. První vzájemné klání těchto dvou soupeřů proběhlo na začátku sezóny na ledě Ostravanů, odkud si HC UP odvezla výhru 1:4. Odveta odstartuje v pondělí 11. 11. od 17 hodin na Zimním stadionu v Uničově.

BO Ostrava patří po 7 odehraných zápasech 5. místo se ziskem 6 bodů a skóre 12:22. V posledních třech zápasech se Ostravanům příliš nedařilo, dokázali z nich vytěžit pouze jeden bod za prohru 2:3 v samostatných nájezdech s brněnskými Kavalíry. Předtím prohráli s HC Masaryk University vysoko 2:8 a na konci října si odvezli těsnou porážku 4:3 z ledu Black Dogs Budweis.

Ačkoli Ostravané vyšlou na soupeřovu bránu v průměru 31,83 střel za zápas, jen dvě z těchto střel obvykle končí gólem – je společně s VUT Cavaliers Brno nejnižší průměr vstřelených branek za zápas. Ostravané dávají naopak až příliš mnoho prostoru svým soupeřům, ti na brankáře BO vyšlou průměrně 38,33 střel. Nelichotivě vypadá také 0 v kolonce využití přesilových her, nutno však podotknout, že Ostrava měla k dispozici pouze 16 přesilových her, tedy nejméně ze všech týmů.

Nejlepším střelcem týmu je útočník Jakub Gelnar se třemi přesnými zásahy. Tabulku produktivity pak vedou dva hráči, kteří nasbírali 5 bodů, a to Marek Kovalski (1+4) a David Sysala (0+5). V brankovišti týmu se zatím vystřídali 3 brankáři. Nejlepší procentuální úspěšnost má Dominik Piták (95,65 %), jenž však odchytal pouze jeden zápas. Druhý je Kryštof Lamla (91,67 %) a třetí nejvytěžovanější gólman BO Jakub Vedra (88,96 %).

 

Postavení v tabulce                                        4. (13)                                                  5. (7)

Využití přesilovek                                           22,22 %                                               0,00 %

Ubráněná oslabení                                         93,33 %                                               90,32 %

Nejlepší střelec                                                Dominik Cach (4)                             Jakub Gelnar (3)

Nejvíce bodů                                                    Jan Janečko (6)                                 M. Kovalski, D. Sysala (5)

Úspěšnost zákroků                                        Jakub Vedra (88,96 %)                   Jakub Ovčaři (93,29 %)

 

TEXT: Kristýna Nováková

hc up, Hokej, Lední hokej, olomouc, sport, ullh, University Shields Olomouc, Univerzita Palackého, univerzitní liga ledního hokeje, UPOL

#hcupolomouc

Adresa sídla:

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Adresa zimního stadionu:

Zimní stadion Uničov
Pionýrů 1187
783 91 Uničov

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz