Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /srv/www/vhosts/hokej/public_html/new/wp-content/themes/hokej/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/MenuWalker.php on line 115
obr

Karanténa jako šance na zlepšení

Studium a sport. Moje dvě priority jsou už od základky pořád stejné. Ani tohle bláznivé jaro na tom nic nezměnilo, přestože se věci mají trochu jinak. Hokejová sezona skončila hodně brzy, zkoušky jsou online a dlouhé dny najednou trávím v rodném městě. Karanténa změnila plány nás všech. I na takové situaci se ale dají najít pozitiva, kvůli vládním zákazům má najednou člověk i čas sám na sebe a na své blízké. Jak prožívá dny celosvětové pandemie hokejista a student Univerzity Palackého Dominik Dubovči se dozvíte v následujících řádcích.

Na vysoké škole jsem prvním rokem a nutno říct, že byl docela náročný. Vše, na co jsem byl dosud zvyklý, bylo najednou jinak. Na dojíždění z Pardubic do Olomouce jsem si zvykl rychle, se studiem to bylo horší. I jinému způsobu výuky jsem se ale nakonec přizpůsobil, aby najednou přišel virus z Wu-chanu a donutil mě zvykat si znovu. To ale samozřejmě není to nejhorší, myslím, že studenti jsou současnou situací zasaženi asi nejméně. Přednášky můžu sledovat kdykoli a najednou jsem díky tomu zase pánem svého vlastního času.

V sezoně tomu tak nebylo. Od pondělí do čtvrtka přednášky a semináře, do toho tréninky na ledě a v posilovně. Potom cesta domů, úkoly a další zápasy. V neděli zpět na Moravu a takhle pořád dokola. Když chcete skloubit studium dvou oborů (sdruženě žurnalistika + angličtina) a hraní hokeje ve dvou mužstvech, moc volného času vám nezbyde. Do toho ještě psaní článků ze zápasů hokejových Pardubic, abych měl do budoucna praxi. I proto jsem zpočátku karanténu celkem přivítal. Ačkoli jsme přišli o playoff, na které jsme se celý rok chystali a kde jsme mohli překvapit i favority.

Přestože se mi v Olomouci moc líbí, najednou jsem byl rád za možnost zůstat taky chvíli doma. I když se toho vlastně moc nemění. Snažím se volný čas aktivně využít, a tak trénuju na příští rok a doufám, že se přes léto vše vrátí do normálu. Člověk by se neměl trápit věcmi, které stejnak neovlivní. Situace je zkrátka taková, zdraví nás všech je důležitější. Snažím se být pozitivní (možná je lepší říct optimistický), i když během zkouškového období to není zrovna vždy jednoduché. I možnost být doma mi v tom ale pomáhá, můžu trávit více času s mojí skvělou přítelkyní nebo se po delší době vidět s kamarády, často bývalými spoluhráči. Taky je konečně prostor pro věci, které jsem dlouho odkládal. Třeba psaní tohoto článku.

Nejvíce ze všeho mi ale karanténa pomohla si uvědomit, co je opravdu důležité. Zdraví a rodina, ale také pohyb, psychika a kontakt s kamarády. Omezení našich svobod určitě spoustu lidí donutilo o takových věcech přemýšlet. Třeba to ale nakonec bude i ku prospěchu. Až se vše vrátí do normálu a Univerzita Palackého zase vyjede na led, budeme si všeho vážit mnohem více. A snad i jeden druhého navzájem.

Dominik Dubovčí

dominik dubovčí, hc univerzita palackého, Hokej, karantena, sport, ullh, Univerzita Palackého, univerzitní liga, univerzitní liga ledního hokeje, UPOL

Adresa sídla

HC Univerzita Palackého v Olomouci
Šlechtitelů 813/21
779 00 Olomouc-Holice
IČO 01857738
DIČ CZ01857738
hokej@upol.cz
www.hokej.upol.cz

Zůstaňte v kontaktu

#hcupolomouc

Eshop

Kontakt: hokej.eshop@upol.cz
Obchodní podmínky | GDPR

Doprava (nad 1 500 Kč zdarma)
- Česká pošta - Balík do ruky (125 Kč)
- PPL Kurýr (115 Kč)
- Česká pošta - Balík na poštu (109 Kč)
- PPL Parcelshop (105 Kč)
- Zásilkovna (85 Kč)
- Balíkovna (79 Kč)
- Osobní odběr v Olomouci (zdarma)

Platba
- Platební kartou (GP WebPay)
- Bankovním převodem

© HC Univerzita Palackého v Olomouci | administrace | všechna práva vyhrazena | úvodní foto: © Alena Zapletalová a Daniel Klement | web: rostanetek.cz